Narodowe czytanie w Policach

30 sierpnia 2016

Serdecznie zapraszamy Mieszkańców Powiatu Polickiego do udziału w corocznej akcji pn. „Narodowe Czytanie”, które odbędzie się 3 września 2016 r. o godz. 10.00 w Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach (przy ładnej pogodzie na trybunach przy boisku Orlik, przy deszczowej pogodzie w hali widowiskowo-sportowej).

Tegoroczny tekst (Quo vadis Henryka Sienkiewicza) został wybrany podczas internetowego głosowania spośród pięciu propozycji.

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana przez Bronisława Komorowskiego wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a w rok później „Trylogii” Henryka Sienkiewicza. W ubiegłym roku, 5 września, Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda rozpoczęli Narodowe Czytanie „Lalki” Bolesława Prusa w warszawskim Ogrodzie Saskim. Przez ponad 10 godzin powieść Prusa czytali znani aktorzy. W całej Polsce „Lalkę” przeczytano w ponad 1600 miejscowościach.

Do pobrania - plakat

Drukuj Drukuj Email Email