Nagroda specjalna dla mieszkanki Powiatu Polickiego

25 czerwca 2020

W poniedziałek 22 czerwca w siedzibie Starostwa Powiatowego w Policach odbyło się uroczyste wręczenie nagrody specjalnej dla mieszkanki Powiatu Polickiego Marty Zagórskiej-Król. Nagrodę wręczyli Cezary Arciszewski Przewodniczący Rady Powiatu w Policach, Beata Chmielewska Członek Zarządu Powiatu w Policach oraz Agnieszka Bąk Naczelnik Wydziału Edukacji Kultury Starostwa Powiatowego w Policach.

Marta Zagórska-Król jest mieszkanką Powiatu Polickiego, uczennicą II Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie. Uczniowie tej szkoły organizują konferencję MUN (Model United Nations), która adresowana jest do uczniów z różnych krajów całego świata. W ramach konferencji, młodzież wciela się w rolę delegatów, reprezentujących interesy poszczególnych państw należących do ONZ.

Jubileuszowa XX edycja konferencji StetinMUN w 2019 r. uzyskała tytuł jednej z najlepszych konferencji na świecie według platformy myMUN. Marta Zagórska-Król, podczas tej edycji StetiMUN, kierowała Biurem Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości, które prowadziło debatę w języku angielskim dla przedstawicieli różnych Państw świata na temat bezprawnego traktowania więźniów z całego świata.

Tekst i Foto: Milena Bury/Wydział Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email