Mistrzostwa Polic w Pływaniu odbyły się po raz 6.

16 maja 2019

W niedzielę 12 maja odbyły się VI Mistrzostwa Polic w Pływaniu. Wydarzenie, w którym wzięli udział mieszkańcy Powiatu Polickiego, zorganizowano w pływalni Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach.

Zawodnicy rywalizowali w jedenastu kategoriach wiekowych i w kategorii osób niepełnosprawnych na dystansie 50 metrów stylem dowolnym oraz na dystansie 25 metrów.

Ponadto odbył się wyścig o miano najszybszych pływaków Powiatu Polickiego na dystansie 50 metrów. Najszybszą pływaczką została Agnieszka Podlecka (27,66), a najszybszym pływakiem Kacper Czapla (24,71).

Sędzią głównym zawodów był Tomasz Dembek.

Gościem honorowym imprezy był Przemysław Stańczyk - Mistrz Świata z Melbourne na dystansie 800 metrów i Wicemistrz Europy z Helsinek na dystansie 400 metrów. Puchary i medale najlepszym zawodnikom wręczali Członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska, Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Policach Agnieszka Bąk i Dyrektor Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach Agata Jarymowicz.

Organizatorem zawodów był IUKP „Wodnik” Police, Zespół Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach, Powiat Policki i Gmina Police. 

Fotogaleria

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email