Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików oraz Mistrzostwa Powiatu Polickiego w Biegach na Orientację

2 grudnia 2019

W dniach 28-29 września w Nowym Warpnie i okolicach odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików oraz Mistrzostwa Powiatu Polickiego w Biegach na Orientację.

Wydarzenie zorganizował Klub Orientacji Sportowej BnO Szczecin przy wsparciu wielu firm i instytucji w tym Gminy Nowe Warpno, a także Powiatu Polickiego i wolontariuszy m. in. z MOW z Trzebieży.

Udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików mogły wziąć wszystkie klubu ze strefy A, czyli z województw Pomorskiego, Kujawsko Pomorskiego, Warmińsko Mazurskiego oraz Zachodniopomorskiego natomiast Mistrzostwa Powiatu Polickiego były otwarte dla wszystkich chętnych.

Do Nowego Warpna przyjechały następujące reprezentacje: UKS Traper Złocieniec, Aktywne Choszczno, GKS Luzino, UKS Azymut 45 Gdynia, PKO Harpagan Gdańsk, UKS Siódemka Rumia, UMKS Kwidzyn oraz gospodarze KOS BnO Szczecin.

W sobotę rano zawodnicy rywalizowali na dystansie sprinterskim po urokliwej starówce Nowego Warpna. W rywalizacji MMM dwa złota padły łupem zawodników UKMS Kwidzyn, w Mistrzostwach Powiatu zwyciężyła Katarzyna Durzyńska. Chwila przerwy na obiad i już kilka godzin później ekipy przeniosły się do miejscowości Trzebieradz gdzie rywalizowały w biegu sztafetowym. W kategorii dziewczyn zwyciężyły gospodynie z KOS BnO Szczecin, w kategorii chłopców złoty medal zawisł na szyjach zawodników UMKS Kwidzyn. Mistrzami Powiatu Polickiego w biegu sztafetowym zostali zawodnicy 5 Pułku Artylerii.

W niedzielę odbył się ostatni bieg, tym razem zawodnicy ścigali się na najdłuższym dystansie - klasycznym. Tak jak podczas biegu sprinterskiego najlepsi okazali się przedstawiciele UMKS Kwidzyn, a Mistrzem Powiatu Polickiego został Kamil Przyworski.

Klasyfikacja medalowa Mistrzostw:
1. UMKS Kwidzyn: 5 złotych, 1 brązowy
2. KOS BnO Szczecin: 1 złoty, 2 srebrne, 2 brązowe
3. Harpagan Gdańsk: 2 srebrne, 1 brązowy
4. UKS Azymut 45 Gdynia: 1 srebrny i 1 brązowy
4. UKS Traper Złocieniec: 1 srebrny i 1 brązowy

Nagrody zwycięzcom wręczali między innymi Burmistrz Nowego Warpna Jarosław Burba, Radna Powiatu Polickiego Danuta Chylewska-Kęsy oraz Wiceprezes Zachodniopomorskiej Federacji Sportu Jarosław Choziak.

Tekst: Bartłomiej Mazan/Klub Orientacji Sportowej BnO Szczecin

Foto: fotoPoligraf.pl


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email