Międzynarodowy Dzień Inwalidy w Policach

15 czerwca 2021

Siedziba Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów,Rencistów i Inwalidów w Policach podczas uroczystości Dnia Inwalidy. Przemawia do mikrofonu Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski, obok stoją Panie z Zarządu Związku, a w tle sali przy stołach zasiadają przedstawiciele samorządu gminnego oraz Seniorzy.

11 czerwca br. w siedzibie Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Policach odbyła się uroczystość z okazji Międzynarodowego Dnia Inwalidy.

W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele organizacji senioralnych oraz Gminy Police i Powiatu Polickiego. 

Ze względu na istniejące w ostatnich miesiącach obostrzenia związane z pandemią COVID -19, wydarzenie to dla wszystkich miało szczególny charakter. Była to jedna z pierwszych okazji do wspólnego spotkania i rozmów, których tak bardzo brakowało.

W trakcie obchodów Międzynarodowego Dnia Inwalidy w Policach, minutą ciszy zainicjowaną przez Przewodniczącego Rady Powiatu w Policach Cezarego Arciszewskiego, uczczono pamięć o wszystkich zmarłych.

Podczas  uroczystości  przypomniano również historię ustanowienia święta, nawiązującą do  katastrofy górniczej jaka miała miejsce  w dniu 8 sierpnia 1956 roku w kopalni węgla kamiennego  Bois du Cazier w Marcinelle w Belgii, w wyniku której śmierć poniosło 262 górników pochodzących z 12 krajów, a część doznała poważnych obrażeń. 

Międzynarodowy Dzień Inwalidy to najstarsze święto poświęcone osobom niepełnosprawnym w wyniku wypadków przy pracy. W Polsce obchody organizowane są od 1959 roku przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Tekst i Foto: Agnieszka Rychlik-Bakalarz/ Wydział Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

 

Drukuj Drukuj Email Email