LXIII sesja Rady Powiatu w Policach

2 kwietnia 2024

Obrady sesji Rady Powiatu w Policach

29 marca odbyła się LXIII sesja Rady Powiatu w Policach.

Gośćmi sesji byli Jolanta Majka i Tomasz Kazimierczak.

Jolanta Majka w lutym została Mistrzynią Świata na ergometrze wioślarskim. Michał Gadowski wywalczył tytuł Wicemistrza Świata. Trenerem zawodników KSI Start Szczecin jest Tomasz Kazimierczak.

Wyżej wymienieni zostali także docenieni podczas Gali z okazji jubileuszu 40-lecia istnienia szczecińskiego klubu. Zostali wybrani najlepszymi zawodnikami i najlepszym trenerem.

Gratulacje i życzenia kolejnych sukcesów złożyli Starosta Policki Andrzej Bednarek wraz z Zarządem Powiatu i Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski wraz z Radnymi Rady Powiatu.

Przed rozpoczęciem obrad życzenia wielkanocne oraz podziękowania za współpracę w kadencji 2018-2024 złożył Radnym Rady Powiatu w Policach Burmistrz Polic Władysław Diakun wraz ze swoim zastępcą Damianem Walczakiem i Wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej w Policach Jadwigą Molendą.

Po otwarciu obrad przez Przewodniczącego Rady Cezarego Arciszewskiego, radni wysłuchali sprawozdania z pracy Zarządu Powiatu w Policach oraz podjęli uchwały:

  • w sprawie zmian w budżecie Powiatu Polickiego na 2024 rok,
  • zmieniającej uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu Powiatu Polickiego na 2024 rok,
  • zmieniającej uchwałę w sprawie wieloletniej prognozy finansowej Powiatu Polickiego na lata 2024 – 2035,
  • w sprawie określenia zadań w zakresie rehabilitacji osób niepełnosprawnych przewidzianych do realizacji w 2024 r. oraz wysokości środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przeznaczonych na te zadania,
  • w sprawie załatwienia skargi z dnia 20 lutego 2024 r. dotyczącej działalności Starosty Polickiego.

Ponadto wysłuchano „Sprawozdania z działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Policach za 2023 rok” wraz z wykazem potrzeb w zakresie pomocy społecznej, „Sprawozdania z realizacji w 2023 r. Powiatowego Programu Działań na Rzecz Osób Niepełnosprawnych na lata 2021 – 2027” oraz „Sprawozdania z wykonania w roku 2023 zadań określonych w Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych w Powiecie Polickim na lata 2017 – 2024”.

Porządek obrad LXIII sesji Rady Powiatu w Policach

Link do transmisji LXIII sesji Rady Powiatu w Policach

Fotogaleria

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email