Lot gołębi na stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości

16 października 2018

Pasja do gołębi i miłość do Ojczyzny przyczyniły się do zorganizowania z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wyjątkowego lotu gołębi z miejscowości Magdeburg. Organizatorem wydarzenia był Zarząd Oddziału Szczecin Polskiego Związku Gołębi Pocztowych. Organizacja ta zrzesza wielu hodowców będących mieszkańcami Powiatu Polickiego.

Miejsce wylotu zostało wybrane ze względu na fakt upamiętnienia wydarzeń z przed stu lat, związanych z uwięzieniem  Józefa Piłsudskiego w twierdzy w Magdeburgu i jego niezłomnej wiary w wolną Polskę.

Inicjatywa hodowców ptaków została wsparta przez Powiat Policki i Gminę Police.

W dniu 13 października br. w świetlicy Sołectwa Przęsocin odbyło się uroczyste podsumowanie lotu oraz ogłoszenie wyników osiągniętych przez poszczególne sekcje. Hodowcom, których gołębie osiągnęły najlepsze wyniki wręczono dyplomy i puchary.

Wyrazy uznania i gratulacje miłośnikom gołębi  w mieniu wspierających wydarzenie  samorządów  złożyli Andrzej Bednarek Starosta Policki oraz Władysław Diakun Burmistrz Polic.

  • Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowa rocznica dla nas Polaków. Ten rok obfituje w liczne wydarzenia z akcentem niepodległościowym, podkreślające  i upamiętniające wydarzenia 1918 r., a także niezłomną wiarę  oraz  walkę naszych Rodaków o wolną Ojczyznę. Radością napawa mnie fakt, że również na terenie naszego powiatu, nie brakuje  inicjatyw związanych z tym szczególnym jubileuszem. Powiat Policki podobnie jak Gmina Police chętnie w nich uczestniczy i je wspiera   mówi Starosta Policki.

Fotogaleria

Tekst i Foto: Agnieszka Rychlik-Bakalarz/Wydział Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email