Łącznie 600 zawodników w niedzielnym Biegu Neptuna!

31 lipca 2016

W niedzielę 31 lipca odbył się w Trzebieży Bieg Neptuna. Na starcie biegu głównego zameldowało się ponad 470 biegaczy.

Bieg Neptuna odbywał się na dystansie 5 kilometrów. Start i meta znajdowały się przy trzebieskiej plaży. Najszybszym biegaczem niedzielnego biegu został Arkadiusz Minko ze Szczecina. Dystans 5 kilometrów pokonał o czasie 17 min. 48 s. Miejsce drugie zajął Piotr Pawliński z Polic (17;56), a miejsce trzecie Bartosz Rycak, także z Polic (17;57). Organizatorzy biegu wyróżnili także najszybsze kobiety - pierwsze miejsce w tej kategorii zajęła Monika Andrzejczak (18;54) oraz wręczyli nagrody w różnych kategoriach wiekowych.

Oprócz biegu głównego, organizatorzy przygotowali marsz Nordic Walking na odcinku 5 kilometrów oraz "Bieg syren" w głąb Zalewu Szczecińskiego (100 m.). Łącznie w niedzielnych biegach wystartowało 600 zawodników.

Biegowi Neptuna przyświecało hasło: Jeśli masz do pokonania krótki dystans - przebiegnij się! W ten sposób przyczynisz się do mniejszego zatrucia środowiska".

Organizatorem Biegu Neptuna był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Policach przy wsparciu UKL "Ósemka" Police oraz wielu sponsorów. Powiat Policki również włączył się w organizację tego przedsięwzięcia, fundując elektroniczny pomiar czasu dla zawodników.