Konferencja metodyczna „Wspieranie rozwoju mowy i komunikacji na zajęciach specjalistycznych – wskazówki do diagnozy i terapii”

12 maja 2023

Członek Zarządu Powiatu, prowadząca konferencję oraz Dyrektor SOSW w Tanowie stoją podczas konferencji

O tym, jak wspierać rozwój mowy i komunikację dziecka z niepełnosprawnością intelektualną można było usłyszeć podczas konferencji metodycznej zorganizowanej w siedzibie Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie 10 maja.

Organizatorami konferencji byli Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Tanowie. 

Partnerem wydarzenia był Powiat Policki.

Uczestników konferencji powitała Beata Chmielewska Członek Zarządu Powiatu w Policach.

Tematem spotkania prowadzonego przez dr Martę Wiśniewską było: „Wspieranie rozwoju mowy i komunikacji na zajęciach specjalistycznych – wskazówki do diagnozy i terapii”.

Zgromadzeni uczestnicy mieli możliwość poznać czynniki warunkujące rozwój mowy, procesy słuchowo-językowe oraz ważne kwestie w ocenie zdolności komunikacyjnych i budowaniu komunikacji w przypadku pacjentów z niepełnosprawnością intelektualną, autystycznym spectrum zaburzeń i głęboką wieloraką niepełnosprawnością.

Uczestnicy konferencji metodycznej mogli odebrać certyfikaty uczestnictwa w szkoleniu oraz otrzymali materiały pomocnicze.

Podczas trwania konferencji można było również zapoznać się i nabyć rękodzieła, które wystawiła Fundacja „Bądźmy Razem z Niepełnosprawnymi w Tanowie” działająca na rzecz dzieci z Ośrodka w Tanowie. Wszelkie prace zostały wykonane przez uczniów i ich opiekunów z Ośrodka w Tanowie.

Fotogaleria

Tekst: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Tanowie, Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Foto: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Tanowie


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email