Koncert patriotyczny „Ułani, Ułani” z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

12 listopada 2022

Śpiewacy na scenie podczas koncertu patriotycznego Ułani, Ułani

11 listopada w 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach odbył się koncert patriotyczny "Ułani, Ułani".

Koncert rozpoczął się wspólnym odśpiewaniem hymnu Polski wraz z solistami – studentami Wydziału Wokalnego Akademii Sztuki w Szczecinie.

Wydarzenie poprowadziła już po raz dziewiąty śpiewaczka operowa Ewa Filipowicz-Kosińska, której towarzyszył przy fortepianie Krzysztof Figiel.

Przybyłych Mieszkańców przywitali Starosta Policki Andrzej Bednarek i Burmistrz Polic Władysław Diakun.

Czym jest rzeczywiście patriotyzm? To część wielkiej społeczności, którą jest Polska, ale także Powiat i Gmina. Być patriotą to nie tylko nosić biało-czerwoną flagę, ale także być człowiekiem dobrym, życzliwym. Być patriotą to umieć łączyć, a nie dzielić. Być patriotą to umieć wybaczać. Myślę, że tego nam w ostatnim czasie potrzeba. Jesteśmy podzieleni, choć wszyscy jesteśmy Polakami. Mam nadzieję, że wtedy gdy będziemy się jednoczyć, to będziemy silniejsi, będziemy mogli więcej razem zrobić - mówił Starosta Policki Andrzej Bednarek.

Wraz z solistami przy akompaniamencie fortepianu publiczność wykonała utwory mniej i bardziej znane. Wszystkie upamiętniające Święto Niepodległości. 

Mieszkańcy mieli okazję zaśpiewać między innymi  "O mój rozmarynie", "Wojenko, wojenko", "Piechota, ta szara piechota" i "My pierwsza brygada". 

Wydarzenie zorganizował Miejski Ośrodek Kultury w Policach przy wsparciu Gminy Police i Powiatu Polickiego.

Fotogaleria

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email