Komunikat Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Policach

12 września 2020

Police, 12.09. 2020 r.

Komunikat Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Policach

Informujemy, że w piątek 11 września 2020 r. u jednej z uczennic Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach potwierdzono obecność koronawirusa (COVID-19).

W związku z tym, zostały podjęte natychmiastowe kroki mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczniów, nauczycieli i pracowników polickiej placówki. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Policach po przeprowadzeniu wywiadu epidemiologicznego podjął decyzję o nałożeniu 10-dniowej – do 21 września 2020 r. - kwarantanny na 67 uczniów, 6 nauczycieli i 2 wychowawców w internacie wraz z rodzinami. 

Jednocześnie informujemy, że internat Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach nie został objęty kwarantanną. Wszystkie obiekty polickiej szkoły zostały zdezynfekowane i są gotowe do ponownego przyjęcia uczniów od niedzieli 13 września br.

Dyrektor Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach we współpracy z Zarządem Powiatu w Policach (organem prowadzącym szkołę) podjął decyzję o zmianie sposobu nauczania, od poniedziałku 14 września br., na system hybrydowy. O szczegółach nauczania rodzice zostaną powiadomieni za pośrednictwem dziennika Librus.

Jednocześnie informujemy, że wszelkie działania podejmowane przez Dyrekcję Szkoły, Zarząd Powiatu w Policach i Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Policach mają na celu dobro uczniów i pracowników szkoły oraz sprawne i zgodne z prawem prowadzenie zajęć lekcyjnych.

Drukuj Drukuj Email Email