Kompleks Boisk Sportowych „Orlik 2012” w Tanowie nosi imię Jana Matury

1 czerwca 2023

Tłum ludzi zebrany przy wejściu na kompleks boisk sportowych .W tle tablica z napisem kompleks boisk sportowych im. Jana Matury.

Od dziś Kompleks Boisk Sportowych "Orlik 2012" w Tanowie nosi imię zmarłego  19 sierpnia 2022 r. śp. Jana Matury.

Jan Matura był mieszkańcem Tanowa, przez wiele lat związanym ze Szkołą Podstawową w Tanowie i Miejskim Ośrodkiem Kultury w Policach. W latach   1998 - 2002 pełnił funkcję Radnego Powiatu Polickiego.

By Człowiekiem o wielu zainteresowaniach i talentach, nauczycielem wielu pokoleń, miłośnikiem sportu, trenerem, plastykiem, dziennikarzem, pisarzem, w tym  autorem monografii pt. „Historia Polic od czasów najstarszego osadnictwa do II wojny światowej”.

Uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej na kompleksie boisk sportowych "Orlik 2012" mieszczących się przy Szkole Podstawowej im. Jerzego Noskiewicza w Tanowie nastąpiło podczas szkolnego festynu z okazji Dnia Dziecka. Oficjalnego zdjęcia szarf dokonali członkowie rodziny śp. Jana Matury wraz z Burmistrzem Polic Władysławem Diakunem i Sołtysem  Tanowa Zygmuntem Kołackim.

W uroczystości udział wzięły zarówno świętujące w tym dniu dzieci, jak i ich nauczyciele oraz opiekunowie, a także samorządowcy. Powiat Policki reprezentowany był przez Cezarego Arciszewskiego Przewodniczącego Rady Powiatu w Policach oraz Waldemara Echausta Radnego Powiatu Polickiego.

Fotogaleria

Tekst i Foto: Agnieszka Rychlik-Bakalarz/Wydział Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

 

 

Drukuj Drukuj Email Email