Komenda Powiatowa Policji w Policach podsumowała 2017 rok

24 stycznia 2018

23 stycznia br. Komenda Powiatowa Policji w Policach, podczas odprawy służbowej, podsumowała działania podejmowane przez policjantów w 2017 roku.

W wydarzeniu wzięło udział wielu zaproszonych gości. Między innymi Marek Jasztal zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie, Cezary Arciszewski Przewodniczący Rady Powiatu w Policach, Mariusz Sarnecki Wicestarosta Policki, kpt. Piotr Maciejczyk zastępca Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Policach, Antoni Michnowicz Nadleśniczy Nadleśnictwa Trzebież, Teresa Dera Wójt Gminy Dobra, Władysław Diakun Burmistrz Polic, Władysław Kiraga Burmistrz Nowego Warpna, przewodniczący rad miejskich i gminnych Powiatu Polickiego, komendanci straży miejskich, a także policjantki, policjanci oraz pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Policach.

Komendant Powiatowy Policji w Policach insp. Mariusz Bajor zaprezentował wyniki pracy polickiej policji za rok 2017, a efekty służby przedstawił za pomocą prezentacji multimedialnej, odnoszącej się do poziomu uzyskiwanych rezultatów pionu kryminalnego oraz pionu prewencyjnego i ruchu drogowego. Oprócz podania wyników w liczbach zatrzymanych nietrzeźwych kierujących, sprawców innych przestępstw, osób poszukiwanych listami gończymi. Zaprezentowano także podejmowanie działań prewencyjnych i profilaktycznych.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego polickiej jednostki przez cały rok prowadzili szereg działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatu. Spotkania z dziećmi, młodzieżą, seniorami, spotkania środowiskowe z mieszkańcami, konsultacje społeczne oraz debaty, których łącznie było ponad 600 - to stałe elementy pracy funkcjonariuszy w zakresie profilaktyki.

W trakcie wystąpienia Komendant podziękował przedstawicielom wszystkich władz samorządowych i instytucjom za codzienną współpracę z Naszą jednostką. Dziękował wszystkim uczestnikom odprawy za współpracę i wspólny wysiłek na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu polickiego.

Praca policjantów z powiatu polickiego została pozytywnie oceniona również przez Marka Jasztala zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie. Podsumowując pracę i wyniki osiągnięte w ubiegłym roku zastępca Komendanta podziękował wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym za zaangażowanie i pracę na dobrym poziomie oraz przedstawił główne kierunki pracy na 2018 rok.

Tekst: Komenda Powiatowa Policji w Policach, Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Foto: Komenda Powiatowa Policji w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email