Kolejne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Policach dotyczące bieżącej sytuacji na rzece Odra

25 sierpnia 2022

Starosta Policki Andrzej Bednarek i przedstawiciele straży pożarnej i straży miejskiej poodczas briefingu prasowego

25 sierpnia odbyło się kolejne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Policach dotyczące bieżącej sytuacji na rzece Odra.

W posiedzeniu pod przewodnictwem Starosty Polickiego Andrzeja Bednarka wzięli udział między innymi Burmistrz Polic Władysław Diakun, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Policach bryg. Piotr Tuzimek, Komendant Powiatowy Policji w Policach insp. Mariusz Bajor, Komendant Straży Miejskiej w Policach Dawid Bałuch, Zastępca Powiatowego Lekarza Weterynarii, przedstawiciele: Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Policach, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Policach, Społecznej Straży  Rybackiej, Starostwa Powiatowego w Policach, Urzędu Miejskiego w Policach oraz Urzędu Gminy w Kołbaskowie.

W Powiecie Polickim sytuacja jest stabilna. Najtrudniejsza sytuacja jest w okolicach Siadła Dolnego, gdzie nadal wyławiane są śnięte ryby. Są to ryby, których rozkład jest kilkudniowy i nie nadają się do badań weterynaryjnych - mówi Starosta Policki Andrzej Bednarek.

Przedstawiciele Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Policach i Powiatowego Lekarza Weterynarii poinformowali, że zagrożeń dla mieszkańców nie ma. Instytucje te potwierdzają, że skład chemiczny badanej wody nie budzi zastrzeżeń.

Dotychczas z rzeki Odra na terenie województwa zachodniopomorskiego wyłowiono około 160 ton śniętych ryb.

W tym miejscu należy szczególnie podziękować organizacjom pozarządowym, które pracują społecznie. Mowa o Społecznej Straży Rybackiej, Wodnym Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym, Polskich Związkach Wędkarstwa i Ochotniczych Strażach Pożarnych - dodał Starosta Policki Andrzej Bednarek.

Na terenie Powiatu Polickiego nadal trwa akcja napowietrzania rzeki Odra: w Moczyłach i Siadle Dolnym.

Fotogaleria

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email