W Kołbaskowie otwarto nowy posterunek

11 grudnia 2017

8 grudnia uroczyście otwarto Posterunek Policji w Kołbaskowie. Będzie w nim pełniło służbę ośmiu policjantów: kierownik, asystent do spraw kryminalnych, trzech dzielnicowych i trzyosobowy zespół prewencji.

W uroczystości udział wzięli m.in. zastępca komendanta głównego policji w Warszawie nadinspektor Helena Michalak, komendant wojewódzki policji w Szczecinie insp. Jacek Cegieła, komendant powiatowy policji w Policach insp. Mariusz Bajor, Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski, Starosta Policki Andrzej Bednarek, Wicestarosta Policki Mariusz Sarnecki, wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Zbigniewem Szczuplakiem, wójt Gminy Dobra Teresa Dera wraz z Sekretarzem Gminy Dobra Rozalią Adamską oraz Wiceburmistrz Polic Maciej Greinert wraz z Naczelnikiem Wydziału Spraw Obywatelskich Iwoną Kochman.

 • Chcemy, żeby policja była blisko społeczeństwa. Nie chodzi tylko o to, żeby obywatel miał gdzie złożyć zawiadomienie o przestępstwie, chodzi też o bezpośredni kontakt z policjantem. Policja na miejscu obserwuje, wsłuchuje się w głos mieszkańców, organizuje działania profilaktyczne, doradzi i udzieli pomocy mówił insp. Jacek Cegieła - Tutaj była taka potrzeba, spotykałem się z mieszkańcami i słyszałem, że chcą mieć bliżej policję. W posterunku są świetne warunki do godnego pełnienia służby, jest dobre zaplecze socjalne, cieszę się i gratuluję – dodał.

O utworzenie Posterunku policji w Kołbaskowie wnioskowali mieszkańcy i władze Gminy Kołbaskowo. 

 • Dziękuję w imieniu mieszkańców, którzy apelowali do mnie i do pana komendanta powiatowego o utworzenie tego posterunku – mówiła Małgorzata Schwarz, wójt Gminy Kołbaskowo - Dziękuję za bardzo szybką reakcję ze strony komendanta wojewódzkiego i cieszę się, że dziś mogliśmy się spotkać, by otworzyć posterunek. Obsadzie życzę samych sukcesów.

Współpraca samorządów i wzajemnego popierania swoich postulatów daje wymierne korzyści dla społeczności powiatowej. 

 • Mam tu na myśli na przykład instalację rogatek na przejazdach kolejowych w Gminie Kołbaskowo i Dobra, czy też współpracę w zakresie poprawy bezpieczeństwa na drogach. Z punktu widzenia poprawy bezpieczeństwa, Posterunek Policji w Kołbaskowie jest jak najbardziej potrzebny. Jako samorząd powiatowy wsparliśmy organizacyjnie otwarcie tej placówki. Przekazaliśmy także środki finansowe na wyposażenie biurowe Posterunku - mówił Starosta Policki Andrzej Bednarek.

Symboliczny klucz do nowego posterunku jego kierownikowi st. asp. Dariuszowi Podhajnemu wręczyła nadinspektor Helena Michalak. - Chciałam podziękować władzom samorządowym za ogromne wsparcie. Jesteście państwo dla polskiej policji bardzo życzliwi. Wiem, że zawsze można na was liczyć – mówiła.

 • Działamy od zarazmówi st. asp. Dariusz Podhajny, kierownik nowego Posterunku w Kołbaskowie - Można nas odwiedzać w godzinach 7.30 do 15.30. W sprawach niecierpiących zwłoki lub w przypadku nieobecności policjantów, bo akurat mogą być w terenie, należy kontaktować się z Komisariatem Policji w Mierzynie, przy ul. Welecka 2, gdzie jest całodobowy dyżurny policji dodaje policjant.

  Gminę Kołbaskowo podzielono na trzy rejony:

  Rejon 11: Warzymice, Będargowo, Ostoja, Przylep, Rajkowo, Stobno, Stobno Małe - st. sierż. Marcin Binkowski (tel. 511 860 967)

  Rejon 12: Przecław, Kurów, Ustowo, Smętowice - st. sierż. Łukasz Czapczyk (tel. 511 860 970)

  Rejon 13: Kołbaskowo, Barnisław, Bobolin, Kamieniec, Kamionki, Karwowo, Moczyły, Pargowo, Rosówek, Siadło Dolne, Siadło Górne, Smolęcin, Warnik -  st. sierż. Krystian Kowalski (tel. 789 444 626) będzie miał pod opieką 

  Posterunek Policji w Kołbaskowie mieści się w budynku po Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kołbaskowie 105, tuż obok Urzędu Gminy w Kołbaskowie.

Tekst: www.kolbaskowo.pl, Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Foto: Komenda Powiatowa Policji w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email