Kampania informacyjna „Chore Słowa” trafia do szkół z terenu powiatu polickiego

30 listopada 2021

Uczestnicy spotkania w szkole podstawowej nr 8 w Policach

Stowarzyszenie na Rzecz Harmonii Społecznej w Policach rozpoczęło cykl spotkań z uczniami szkół podstawowych z terenu powiatu polickiego. Odbywają się one w ramach projektu "Chore słowa = Zdrowe Myślenie. Profilaktyka Zdrowia Psychicznego”.

Członkowie stowarzyszenia w towarzystwie maskotki kampanii Harmonijki na początku listopada odwiedzili Szkołę Podstawową nr 8 w Policach. Podczas wydarzenia, w którym uczestniczyli przedstawiciele wszystkich klas siódmych, opiekun Samorządu Uczniowskiego, wolontariusze ze szkolnego koła POMAGACZE, dyrekcja szkoły, wyświetlono m.in. film pt. „Zdrowe myślenie Harmonijki, misja 1.”. Ponadto młodzież otrzymała od członków stowarzyszenia gadżety poświęcone profilaktyce zdrowia psychicznego oraz słodycze ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Policach.

Na początek grudnia – w dniach 1-2 grudnia, o ile pandemia nie pokrzyżuje planów – zaplanowano spotkanie z uczniami szkoły w Przęsocinie. Jeszcze w tym miesiącu odwiedzone miały zostać również dwie polickie szkoły podstawowe – SP3 i SP1 – jednak z powodu sytuacji epidemicznej plany te musiały zostać zmienione.

  • Z uwagi na kwarantanny i  brak możliwości wejścia do szkoły osobiście zostały przekazane szkołom materiały na pendrivie, a także poradniki oraz słodycze i gadżety. Została przygotowana przez nas wiadomość wideo, na której zapraszamy do obejrzenia filmu oraz do rozmów. Pedagodzy z nauczycielami jednej i drugiej szkoły będą omawiać temat z uczniami podczas lekcji wychowawczych – mówi Emilia Raczkowska ze Stowarzyszenia na Rzecz Harmonii Społecznej w Policach.

Film „Zdrowe Myślenie Harmonijki”

Kampania społeczna pt."Chore słowa = Zdrowe Myślenie. Profilaktyka Zdrowia Psychicznego" jest realizowana w ramach projektu współfinansowanego ze środków budżetu Powiatu Polickiego na 2021 r.

Tekst: Jakub Siusta

Foto: Stowarzyszenie na Rzecz Harmonii Społecznej w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email