To już 50 lat działalności SM ”ODRA”

21 listopada 2016

18 listopada br. w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach odbyła się uroczystość związana z jubileuszem 50- lecia działalności spółdzielni mieszkaniowej „Odra” w Policach.

Z tej okazji wyrazy uznania i moc najserdeczniejszych życzeń na ręce pani Lidii Walczak- prezesa spółdzielni, złożyli przedstawiciele władz samorządowych oraz instytucji współpracujących.

Podczas uroczystości nie obyło się bez podróży sentymentalnych. Krótki film przygotowany przez TV Police zawierał wspomnienia o początkach funkcjonowania spółdzielni opowiedziane przez jej założycieli i członków oraz archiwalne zdjęcia ukazujące prace budowlane związane z powstawaniem pierwszych osiedli , a także Szkoły Podstawowej Nr 8.

Kilkudziesięcioletnia działalność spółdzielni została zauważona również przez Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego, który uchwałą Nr 1747/16 z dnia 8 listopada 2016 r., nadał Spółdzielni Mieszkaniowej „Odra” w Policach srebrną Odznakę Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego.

W związku z powyższym, gratulacje i życzenia kolejnych lat wspaniałej działalności władzom spółdzielni oraz wszystkim członkom złożył osobiście Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego – Olgierd Geblewicz.

Korzystając z okazji, również władze spółdzielni postanowiły podziękować i wyróżnić osoby i instytucje, które w znaczący sposób przyczyniły się do jej rozwoju, wręczając im statuetki „Przyjaciel Spółdzielni”. Pośród wyróżnionych znaleźli się członkowie założyciele, przedstawiciele władz samorządowych i instytucji zapewniających podstawowe potrzeby związane z funkcjonowaniem osiedli mieszkaniowych.

Uroczystość została uświetniona nastrojowym występem Eleni.

Fotogaleria

Tekst i Foto: Agnieszka Rychlik–Bakalarz/Zastępca Naczelnika Wydziału Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach

Drukuj Drukuj Email Email