Juniorki SMS Police brązowymi medalistkami Mistrzostw Polski Juniorek

8 kwietnia 2018

Zawodniczki Szkoły Mistrzostwa Sportowego Police wywalczyły trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek, zdobywając tym samym brązowe medale. Ponadto Oliwia Bałuk została najlepszą zagrywającą, a Magdalena Stysiak najlepszą atakującą zawodów.

Drużyna trenerów Wojciecha Kaszy i Mateusza Sylli w tej kategorii rozgrywek wystartowała po raz pierwszy. Zaczynając od etapu wojewódzkiego, poprzez Ćwierćfinał i Półfinał Mistrzostw Polski nie przegrała żadnego meczu, awansując do Finałów z pierwszego miejsca.

Rozgrywki finałowe odbyły się w Dębicy w dniach 4-8 kwietnia. O miano najlepszej juniorskiej drużyny w Polsce walczyło osiem zespołów. Oprócz policzanek były to: Impel Wrocław, Szóstka Mielec, San-Pajda Jarosław, Energetyk Poznań, Chemik Olsztyn, Legionovia Legionowo i Budowlani Łódź.

  • Myślę, że to był bardzo dobrze zorganizowany turniej. Przez 5 dni toczyła się walka o pierwsze miejsce w zawodach. Poziom gry zespołów był bardzo wyrównany i myślę, że każdy zasługiwał na miejsce na podium. Atmosfera na trybunach była niesamowita. Każdy zespół miał swoją grupę wsparcia, co jeszcze bardziej tworzyło niesamowity klimat – mówi Oliwia Bałuk najlepsza zagrywająca Mistrzostw Polski Juniorek.

SMSki przydzielone do grupy „B”, wygrały pierwsze spotkanie turnieju – 3:1 z drużyną Chemika Olsztyn. W kolejnym spotkaniu policzanki uległy drużynie San-Pajda Jarosław 1:3, by następnie wygrać 3:0 z Energetykiem Poznań. Taki rezultat dał drużynie z Polic drugie miejsce w grupie i awans do najlepszej czwórki w Polsce.

  • Mecz z Jarosławiem nam kompletnie nie wyszedł. Popełniliśmy zbyt dużo błędów i tylko dlatego wynik tego meczu nie był dla nas korzystny. Na kolejne spotkanie, z Energetykiem, wyszliśmy bardzo skoncentrowani, a przebieg gry był przez nas kontrolowany – mówi trener Wojciech Kasza.
  • Po tym meczu z San-Pajdą mieliśmy słabszy moment. Byłyśmy trochę zawiedzione i nasze ambicje trochę zmalały. Podniosłyśmy się po zwycięstwie w kolejnym meczu. Ono dodało nam skrzydeł i wiary, by walczyć z w kolejnym meczu o awans do wielkiego finału dodaje Magdalena Stysiak najlepsza atakująca turnieju.

Policzanki trafiły w kolejnym spotkaniu na drużynę Legionovii Legionowo – ubiegłorocznego Mistrza Polski. Półfinałowe spotkanie stojące na bardzo wysokim poziomie, dające wiele emocji i wiele składnych akcji określono mianem Finału turnieju. Licznie zgromadzeni obserwatorzy chcieli obejrzeć te drużyny w walce o 1 miejsce. Po pięciosetowym pojedynku lepsze okazały się zawodniczki z Legionowa, który awansowały do Finału.

  • Mimo porażki, był to moim zdaniem najlepszy mecz jaki zagrałyśmy. Popełniłyśmy zdecydowanie mniej błędów niż w poprzednich spotkaniach. Uważam że, był to mecz na miarę finału, pełen emocji i walki do samego końca. Pokazałyśmy charakter. Niestety zadecydowały pojedyncze akcje w przeciągu całego meczu, ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło - mówi Oliwia Bałuk.

Policzanki pozostały nadal w grze o medal. W meczu o 3 miejsce, ponownie zmierzyły się z drużyną San-Pajda Jarosław, która w półfinale przegrała z Impelem Wrocław.

  • Była szansa rewanżu, ale sytuacja nie była prosta. Musieliśmy zapomnieć o porażce z Legionovią. Naszym celem nadal było zdobycie medalu Mistrzostw Polski Juniorek – dodaje Wojciech Kasza.

Rewanżowe spotkanie rozegrane zostało pod dyktando policzanek. Zawodniczki trenerów Wojciecha Kaszy i Mateusza Sylli wygrały w trzech setach i zdobyły upragnione medale Mistrzostw Polski.

  • Rewanż z drużyną San-Pajdy Jarosław uważam za jak najbardziej udany. Gra była zgodna z planem, realizowaliśmy taktykę podaną przez trenera i trzymałyśmy się zasad. Dziś to nam sprzyjało szczęście i dobra gra - mówi Magdalena Stysiak.
  • Dziękuję moim zawodniczkom za pracę jaką włożyły, by dostać się do tego Finału. Zagraliśmy dobre zawody, choć byliśmy przygotowani na to, by walczyć o pierwsze miejsce. Zabrakło nam troszkę szczęścia i w pewnych momentach umiejętności. Wyciągniemy wnioski, tak by turniej był dla nas dobrą lekcją siatkówki – mówi trener Wojciech Kasza.

Wyniki meczów w wykonaniu SMS Police:

spotkania grupowe:
SMS Police – Chemik Olsztyn 3:1 (25:20, 22:25, 25:15, 25:13)
SMS Police – San-Pajda Jarosław 1:3 (25:14, 23:25, 18:25, 21:25)
SMS Police – Energetyk Poznań 3:0 (25:15, 25:13, 25:18)

półfinał:
Legionovia Legionowo – SMS Police 3:2 (23:25, 25:21, 22:25, 28:26, 15:10)

mecz o 3 miejsce:
SMS Police – San-Pajda Jarosław 3:0 (28:26, 25:16, 25:19)

Nagrody indywidualne:

MVP turnieju: Zuzanna Górecka (LTS Legionovia Legionowo)
Najlepsza rozgrywająca: Gabriela Makarowska (MKS SAN-Pajda Jarosław)
Najlepsza zagrywająca: Oliwia Bałuk (SMS Police)
Najlepsza atakująca: Magdalena Stysiak (SMS Police)
Najlepsza blokująca: Aleksandra Gryka (LTS Legionovia Legionowo)
Najlepsza zawodniczka libero: Karolina Pancewicz (Impel Wrocław)

Klasyfikacja końcowa:

1. LTS Legionovia Legionowo
2. Impel Wrocław
3. SMS Police
4. San-Pajda Jarosław
5. KS Energetyk Poznań
6. Budowlani Łódź
7. Szóstka Mielec
8. Chemik Olstrzyn

SMS Police: Kamila Kobus, Martyna Piszcz, Marcelina Gliniecka, Karolina Ogórek, Klara Drosdowska, Olga Markiewicz, Katarzyna Lemańska, Marta Janiszewska, Eliza Wawrzoła, Magdalena Stysiak, Oliwia Bałuk, Zuzanna Szperlak, Patrycja Chrzan, Zofia Szczotkiewicz

  • Dziękujemy wszystkim kibicom, którzy każdego dnia nas dopingowali. Zarówno tym, którzy byli w hali, jak i tym, którzy oglądali w telewizji i internecie mecze w naszym wykonaniu. Dziękujemy także naszym sponsorom: Powiatowi Polickiemu i Zespołowi Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach oraz firmie Espadon, która ufundowała nam przejazd na Mistrzostwa mówi Mateusz Frąckowiak ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego Police.

Tekst i Foto: SMS Police


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email