Janusz Szwyd Przewodniczącym Rady Powiatu w Policach w kadencji 2024-2029

8 maja 2024

Jedna osoba stojąca, obok siedząca osoba

Podczas I sesji Rady Powiatu w Policach, która odbyła się 7 maja wybrano Prezydium Rady Powiatu w Policach. Przewodniczącym Rady został w głosowaniu tajnym Janusz Szwyd.

Jedynym kandydatem na stanowisko Przewodniczącego Rady był Janusz Szwyd, wiceprzewodniczący w kadencji 2018-2024. W tajnym głosowaniu udział wzięło 18 radnych (Janusz Szwyd nie wziął udziału w głosowaniu). Za kandydaturą zagłosowało 18 radnych.

Kiedy zaczynałem swoją karierę samorządowca, nie śniło mi się, że kiedyś będę Przewodniczącym Rady Powiatu. Dla mnie wzorem jako przewodniczący są dwie osoby. Jeśli chodzi o powiat, to jest Cezary Arciszewski, a drugim jest Andrzej Trela, który był kiedyś przewodniczącym Rady Miejskiej w Policach. Pewnie im nie dorównam, ale spróbuję sprostać zadaniom, które na mnie ciążą. To wielki obowiązek i zaszczyt – mówił nowy Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Janusz Szwyd.

Obowiązki Przewodniczącego Rady Powiatu w Policach symbolicznie przekazał były Przewodniczący Rady Cezary Arciszewski.

Podczas I sesji Rady Powiatu w Policach wybrano także wiceprzewodniczących Rady Powiatu.

Po zgłoszeniu trzech kandydatur: Danuty Chylewskiej-Kęsy, Adama Pacholika i Jolanty Pisarskiej, wybrano w głosowaniu tajnym Danutę Chylewską-Kęsy i Adama Pacholika na stanowiska wiceprzewodniczących Rady Powiatu w Policach.

Prezydium Rady Powiatu w Policach kadencji 2024-2029

  • Przewodniczący Rady - Janusz Szwyd
  • Wiceprzewodniczący Rady - Danuta Chylewska-Kęsy
  • Wiceprzewodniczący Rady - Adam Pacholik

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email