IX Polickie Targi Gospodarcze

12 kwietnia 2016

W dniach 9-10 kwietnia 2016 roku, w hali sportowo-widowiskowej Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach, odbyły się organizowane przez Gminę Police IX Polickie Targi Gospodarcze. Firmy, organizacje pozarządowe i instytucje z polsko-niemieckiego pogranicza miały po raz kolejny okazję do zaprezentowania się lokalnej społeczności. Udział w Targach wzięło 70 podmiotów z Polski i 11 z Niemiec.
Targi otworzył, witając wystawców, zwiedzających i zaproszonych gości, burmistrz Polic Władysław Diakun. Wśród licznie przybyłych gości zagranicznych były delegacje z Miast Partnerskich Polic: z Pasewalku (Niemcy) z panią Burmistrz Sandrą Nachtweih i z Nowego Rozdołu (Ukraina) z panem Burmistrzem Andriyem Meleshko. Obecni byli także Honorowi Obywatele Gminy Police, ks. prałat Jan Kazieczko i Aleksander Doba. Policki samorząd reprezentowali, obok burmistrza Diakuna, m.in. Przewodniczący Rady Miejskiej w Policach Witold Król i Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski.
Impreza obfitowała w występy artystyczne. Na scenie zaprezentowali się między innymi zespół Cord, Monika "MoNa" Wierciak, Paulina Woźniak i formacja Dance Factory, młodzieżowy zespół wokalny PP66, jak również inni wykonawcy na co dzień szlifujący swoje umiejętności przy Miejskim Ośrodku Kultury w Policach.
Pierwszego jak i drugiego dnia imprezy odbywały się losowania atrakcyjnych nagród, ufundowanych przez lokalne firmy oraz instytucje. Sześciu szczęśliwców wylosowało nagrody główne w postaci rowerów. Rozstrzygnięty został również konkurs na najpiękniejsze stoisko Targów. W tym roku laureatem główniej nagrody została Pani Paulina Skarżyńska - Poppy Art.
Podczas tegorocznych targów pięknie prezentowała się wystawa poświęcona obchodom 70-tej rocznicy polskich Polic. Zawiera ona zdjęcia z kolekcji Stefana Marszałka. Zdjęcia ukazują pierwsze powojenne lata i pozyskane zostały od pionierów Polic. Organizatorem wystawy jest Gmina Police przy współpracy z jej autorem Tomaszem Łojem.
Przy wspaniałej atmosferze, panującej na Targach, oraz dużej dawce humoru, jaką serwował wszystkim prowadzący imprezę, można było skosztować tradycyjnych potraw kuchni ukraińskiej, niemieckiej oraz amerykańskiej.


Tekst: www.police.pl

Drukuj Drukuj Email Email