IX Forum Samorządowe Koalicji Samorządowej

19 czerwca 2023

Starosta Policki Andrzej Bednarek, Przewodniczący rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski i Przewodniczący Rady Miejskiej w Policach Andrzej Rogowski siedzą wraz z innymi uczestnikami

W sobotę 17 czerwca odbyło się IX Forum Samorządowe Koalicji Samorządowej.

Członkami Koalicji jest 13 powiatów województwa zachodniopomorskiego, w tym Powiat Policki, co daje łącznie 100 prezydentów, starostów i burmistrzów.

W wydarzeniu organizowanym w Hotelu Radisson w Szczecin wzięli udział Starosta Policki Andrzej Bednarek, Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski, Burmistrz Polic Władysław Diakun i Przewodniczący Rady Miejskiej w Policach Andrzej Rogowski.

Celem Ogólnopolskiego Szczytu Samorządowego było oficjalne rozpoczęcie przygotowań do wyborów samorządowych w 2024 roku. Brak szyldów partyjnych i doświadczenie w relacjach z mieszkańcami pozwalają Koalicji Samorządowej w naturalny sposób przejść do kolejnego etapu na mapie drogowej prowadzącej do wyborów: konsultacji programowych.

Nad stworzeniem programu czuwa prof. Bartłomiej Toszek z Uniwersytetu Szczecińskiego. Po trwających od marca pracach przygotowawczych, przedstawiciele OKS gotowi są do rozpoczęcia cyklu lokalnych konsultacji programowych na terenie województwa. Główne założenie jakie przyświeca pracom jest takie, aby program był maksymalnie blisko ludzi i miejsc oraz odpowiadał na potrzeby lokalnych społeczności. Po ustaleniu priorytetów z punktu widzenia mieszkańców materiał jest opracowywany przez zespół programowy dla regionu. Rolą zespołu jest opracowanie rekomendacji punktów do programu województwa, a następnie programu na poziomie krajowym.

Więcej informacji na stronie internetowej Koalicji Samorządowej

Fotogaleria

Tekst: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji, Koalicja Samorządowa

Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email