IV Międzynarodowy Puchar Polski w Tańcu Towarzyskim

2 kwietnia 2019

W sobotę 30 marca w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Dzieci w Mierzynie po raz czwarty odbył się Międzynarodowy Puchar Polski w Tańcu Towarzyskim. W turnieju wzięło udział kilkaset par tanecznych z całej Europy.

Organizatorem wydarzenia był Klub Tańca Towarzyskiego "Danceclub". Współorganizatorami byli Gmina Dobra oraz Publiczna Szkoła Podstawowa  w Mierzynie. W to niezwykle prestiżowe przedsięwzięcie taneczne włączyło się  wiele instytucji, w tym Powiat Policki, w imieniu którego gratulacje oraz  puchary i nagrody dla najlepszych par tanecznych wręczała Joanna Napiwodzka Wicestarosta Policki.

W mierzyńskiej hali sportowej swoje umiejętności zaprezentowało kilkaset par tanecznych z całej Europy. Podobnie międzynarodowe towarzystwo stanowiła obsada sędziowska.

Turniej podzielony był na kilka bloków. Wyjątkowa  atmosfera odczuwalna była nie tylko na parkiecie, ale również na trybunach hali, gdzie doskonale bawiła się licznie zgromadzona publiczność. Żywiołowo dopingowały nawet te osoby, które na co dzień nie mają żadnej styczności z walcem angielskim, foxtrotem, quickstepem, rumbą i paso doble.

Zawodnicy, od tych najmłodszych dopiero zaczynających swoją taneczną przygodę, po dorosłych profesjonalistów, popisywali się wspaniałymi umiejętnościami. Wszystko to w rytm pięknych melodii, które w ostatnim bloku wykonywane były na żywo przez orkiestrę. 

Fotogaleria

Tekst: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Foto: www.dobraszczecinska.pl, JoTaDance Photography


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email