Polsko-niemieckie kolędowanie i ubieranie choinek w Starostwie Powiatowym w Policach

8 grudnia 2018

6 grudnia jak każdego roku, obchodzony jest Dzień Świętego Mikołaja.
Z tej okazji w miniony czwartek  w budynku  Starostwa Powiatowego w Policach odbyło się polsko-niemieckie spotkanie dzieci i młodzieży. W trakcie tej niezwykle sympatycznej wizyty w urzędzie, wspólnie ubierano choinki, śpiewano kolędy w dwóch językach oraz przygotowywano prace plastyczne na wystawę.
Żeby spotkać się z Mikołajem i wziąć udział w zabawie przybyli wraz z opiekunami wychowankowie: Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego Nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo im. Marii Grzegorzewskiej w Policach, Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Tanowie, Domu Dziecka w Policach, Domu Dziecka w Tanowie oraz Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży oraz Schlossbergschule z Pasewalku.

Miłych gości w imieniu Powiatu Polickiego przywitały Joanna Napiwodzka Wicestarosta Policki, Beata Chmielewska Członek Zarządu Powiatu w Policach oraz Krystyna Wiśniewska Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Policach.

Dzieci chcąc choć na trochę zmienić atmosferę urzędu, nie tylko przystroiły własnoręcznie zrobionymi ozdobami choinki, ale również zaśpiewały wspólnie kolędy oraz grały na instrumentach.

W podziękowaniu za wizytę i wprowadzenie tak miłego nastroju na uczestników spotkania czekały niespodzianki w postaci słodkości i upominków.

Wydarzenie odbyło się w ramach projektu pn. "Polsko-Niemieckie Boże Narodzenie w Policach" dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg VA Meklemburgia - Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska w Euroregionie Pomerania.

Fotogaleria

Tekst i Foto: Aleksandra Pacholik/Wydział Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach

 

Drukuj Drukuj Email Email