Inauguracja roku akademickiego Polickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

7 października 2022

Inauguracja roku akademickiego PUTW. W tle przedstawiciele samorządów składający życzenia

W czwartek 6 października w sali konferencyjnej Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach odbyła się XV inauguracja roku akademickiego Polickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Do PUTW należy 479 słuchaczy, w tym nowych 51. Słuchacze uniwersytetu biorą udział w 24 sekcjach, w tym 49 grupach.

Policki Uniwersytet Trzeciego Wieku powstał w 2008 roku. Słuchaczem Polickiego UTW może zostać każdy, kto zakończył działalność zawodową, pragnie aktywnie żyć i chce rozwijać swoje zainteresowania. Zajęcia w PUTW odbywają się podobnie jak w każdym Uniwersytecie Trzeciego Wieku - od października do czerwca z przerwą na ferie zimowe i świąteczne.

Podczas inauguracji roku akademickiego nowi słuchacze złożyli ślubowanie. Nie zabrakło występu chóru PUTW oraz wykładu inauguracyjnego.

W imieniu mieszkańców Powiatu Polickiego Cezary Arciszewski Przewodniczący Rady Powiatu w Policach, Joanna Napiwodzka Wicestarosta Policki oraz Beata Chmielewska Członek Zarządu Powiatu w Policach, wraz z Burmistrzem Polic Władysławem Diakunem, złożyli wszystkim studentom Polickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku najserdeczniejsze życzenia i wszelkiej pomyślności.

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email