III Przełajowy Test Coopera w Policach

13 listopada 2017

W niedzielę 12 listopada odbył się w Policach III Przełajowy Test Coopera. W imprezie wystartowało ponad 200 zawodników. 

Całkowity koszt z opłat startowych został przeznaczony na leczenie Filipa Janasika. Filip jest 5 letnim niewidomym chłopcem z niepełnosprawnością ruchową, jak i intelektualną w stopniu umiarkowanym . Urodził się jako skrajny wcześniak w 25 tygodniu ciąży z wagą 880g. Obecnie chodzi trzymany za ręce lub ze specjalistycznym balkonikiem, nie mówi przez co jest problem w komunikowaniu się, rozumie co się do niego mówi i wykonuje proste polecenia (np. pomaga w ubieraniu się). Ma bardzo dobrą pamięć muzyczną- szybko zapamiętuje różne odgłosy, jak i piosenki i potrafi je samodzielnie odtworzyć.

Test Coopera to próba wytrzymałościowa opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA w 1968 roku, polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Obecnie jest szeroko stosowany do badania wytrzymałości przede wszystkim sportowców. 

III Przełajowy Test Coopera zorganizował Klub Biegowy Dzik Police. Uczestnicy rywalizowali w konkurencjach indywidualnych i sztafetowych.  Nagrody wręczono w kilku kategoriach - między innymi open kobiety i mężczyźni oraz najmłodszy i  najstarszy uczestnik. Samorząd powiatowy reprezentował Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski.

Wyniki III Przełajowego Testu Coopera

Impreza została sfinansowana ze środków budżetu Powiatu Polickiego.

Fotogaleria

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email