III Bieg Korczaka z rekordową frekwencją

14 kwietnia 2022

Przedstawiciele Powiatu Polickiego i Województwa Zachodniopomorskiego ze zwycięzcą Biegu Korczaka

W sobotę 9 kwietnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Policach odbył się III Bieg Korczaka.

Impreza została zorganizowana przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Policach. Powiat Policki, Wojewoda Zachodniopomorski, Zachodniopomorski Kurator Oświaty oraz Minister Edukacji Narodowej objęli to wydarzenie patronatem honorowym. 

W biegu głównym na 5 kilometrów wystartowało 200 zawodników. Pierwszym zawodnikiem, który przybiegł na metę był Kamil Rusek ze Szczecina o czasie 00:18:48:95. Wśród pań zwyciężyła Edyta Dydek z czasem 00:21:20.45.

W kategorii Nordic Walking zwyciężył Marek Dołęgowski z Kołczewa, który ukończył zawody o czasie 00:32:50:60. Wśród pań zwyciężyła Małgorzata Masłyk z Pyrzyc 00:35:25:65.

Nowością był duathlon. W tej konkurencji wystartowało 19 zawodników, a najlepszym okazał się Marcin Wesołowski ze Szczecina, który ukończył zawody o czasie 00:56:39:00.

W sobotniej imprezie wzięły także udział dzieci. Biegi na 200, 400 i 600 metrów oraz dla osób niepełnosprawnych cieszyły się wielkim zainteresowaniem.

Wyniki - Nordic Walking

Wyniki - Duathlon

Wyniki - Bieg Główny

III Bieg Korczaka wsparło wiele firm i instytucji. Jednym ze sponsorów biegu był Powiat Policki reprezentowany przez Starostę Polickiego Andrzeja Bednarka i Przewodniczącego Rady Powiatu w Policach Cezarego Arciszewskiego, a także radnych Rady Powiatu w Policach: Jolantę Tobołę i Danutę Chylewską-Kęsy. Nagrody najlepszym zawodnikom wręczał także Wojewoda Zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.

Celem przedsięwzięcia było uczczenie pamięci Janusza Korczaka, popularyzacja biegania jako najprostszej formy ruchu oraz rekreacji ruchowej jako jednego z elementów zdrowego trybu życia także wśród osób niepełnosprawnych oraz promowanie aktywności fizycznej wśród mieszkańców Polic i okolic.

Fotogaleria

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email