II MEMORIAŁ IM. GERHARDA SCHERERA w piłce siatkowej

18 kwietnia 2016

W II Transgranicznym Turnieju Piłki Siatkowej o puchar Starosty Polickiego wystartowało sześć drużyn. Zwycięzcą okazała się ekipa SMS Police.

Memoriał Gerharda Scherera - dyrektora Niemiecko-Polskiego Gimnazjum w Loecknitz odbył się podczas Dni Otwartych Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach. W hali widowiskowo-sportowej oprócz drużyny Starostwa Powiatowego rywalizowali Nauczyciele, SMS Police, SSPS Chemik Police, SP 8 i Tanowo. Zanim jednak zawodnicy przystąpili do rozgrywek, organizatorzy turnieju przybliżyli sylwetkę Gerharda Scherera, wysłuchali starosty polickiego Andrzeja Bednarka oraz podziwiali pokaz umiejętności w wykonaniu uczniów klasy wojskowych polickiej Białej.

Zespoły podzielono na dwie grupy, rywalizowano systemem każdy z każdym. Po wyłonieniu dwóch najlepszych zespołów z każdej grupy rozegrano półfinały i finały. W małym finale - mecz o 3 miejsce - Starostwo Powiatowe zagrało przeciw drużynie SP 8. Górą byli ci z "ósemki". W wielkim finale SMS Police podejmował Tanowo. Mecz był bardzo emocjonujący i zacięty. Zwycięzcę wyłonił dopiero tie-break. A w nim lepsza była drużyna SMS Police, która zwyciężyła w całym turnieju.

Końcowa klasyfikacja:

1. SMS Police
2. Tanowo
3. SP 8
4. Starostwo Powiatowe
5. SSPS Chemik Police
6. Nauczyciele

Równolegle rozgrywano turniej dla szkół gimnazjalnych. W tych rozgrywkach zwyciężyła drużyna Gimnazjum nr 3 z Polic, a miejsce drugie zajęła drużyna Niemiecko-Polskiego Gimnazjum z Loecknitz.

Organizatorem siatkarskich zmagań było Starostwo Powiatowe w Policach.

Fotogaleria

tekst i foto : Mateusz Frąckowiak

Drukuj Drukuj Email Email