I Konferencja Poszukiwania w Województwie Zachodniopomorskim

5 marca 2019

2 marca w hotelu Dobosz w Policach zorganizowano I Konferencję Poszukiwania w Województwie Zachodniopomorskim. Organizatorem wydarzenia był GPR OSP Wołczkowo - Zachodniopomorskie Psy Ratownicze. 

Podczas konferencji poruszone zostały tematy:

  1. "Statystyki zaginięć", przedstawione przez Sławomira Forczmańskiego z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji.
  2. "Drony w poszukiwaniach - rozwój poszukiwań", przedstawione przez Jakuba Śledziowskiego z GPR OSP Wołczkowo
  3. "Planistyka i metodyka w poszukiwaniach", przedstawione przez Grzegorza Kuderskiego, głównego planistę w GPR OSP Wołczkowo
  4. "Współpraca między służbami", przedstawione przez Joannę Szumer, głównego koordynatora oraz instruktora w GPR OSP Wołczkowo.

Całość konferencji zakończyło podsumowanie minionego roku w GPR OSP Wołczkowo. Tego dnia podziękowano gościom i przyjaciołom za wsparcie w działaniach oraz pomoc przy realizowanych projektach. Przypomniano również co udało się osiągnąć w minionym roku.

Licencje
W tym roku zespoły uzyskały 13 licencji klasy 0 i 1 wydanych przez Wydział Szkolenia Specjalistycznych Grup Ratowniczych SA PSP w Krakowie, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Tym samym, od 2012 roku do 2018 roku, zespoły ratownicze zostały przygotowane do ponad 100 pozytywnie zdanych egzaminów. W województwie zachodniopomorskim to jedyna jednostka posiadająca certyfikowane psy ratownicze specjalności terenowej i gruzowiskowej. 

Szkolenia, manewry, projekty
W 2018 roku jednostka uczestniczyła w ćwiczeniach krajowych pod kryptonimem “AZOTY-18”. Manewry odbyły się na terenie gminy Police i trwały nieprzerwanie przez 36 godzin. GPR OSP Wołczkowo wzięła udział w jednym ze scenariuszy, dotyczącym zaginięcia dwóch osób. 

Podczas konferencji podziękowano także osobom i instytucjom, które wspierają działania jednostki. Pośród nich znalazł się również Powiat Policki, który reprezentowany był przez Przewodniczącego Rady Powiatu w Policach Cezarego Arciszewskiego.

Szczegółowe informacje dotyczące konferencji znajdują się na stronie www.psyratownicze.eu

Tekst i Foto: www.psyratownicze.eu


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email