Grupa Azoty Przedszkoliada Tour kolejny raz w Policach

5 marca 2018

W sobotę, 3 marca 2018 r. w Hali Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach odbyła się kolejna impreza w ramach Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018, czyli jednej z sześćdziesięciu imprez w ramach największego w Europie cyklu imprez sportowych dla przedszkolaków. Powiat Policki był jednym z partnerów tego wydarzenia. 

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour to jeden z projektów w ramach ogólnopolskiego systemu rozrywki ruchowej Przedszkoliada.pl. Wszystkie Aktywne Przedszkolaki są uczestnikami Drużyny Kangura, obecnej w 150 miastach w Polsce. System Przedszkoliada.pl zapewnia rozrywkę ruchową, przeciwdziała otyłości i upowszechnia wszechstronny rozwój ruchowy, a także naucza podstaw olimpijskich dyscyplin sportu: piłki nożnej, koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej.

Imprezę Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018 w Policach otworzyła Agata Jarymowicz, Dyrektor Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach: „Towarzyszą mi wielkie emocje gdy dzieci podejmują aktywność ruchową.”. Zwróciła się również do rodziców i opiekunów Aktywnych Przedszkolaków: „Serdecznie państwu gratuluję, że w sobotnie przedpołudnie przyszliście aby dzieci aktywnie spędziły ten czas.”. 

W przeprowadzeniu imprez poza Instruktorami Przedszkoliada.pl pomagali sportowcy z lokalnych klubów partnerskich Przedszkoliada.pl, w tym piłkarze nożni KP Chemika Police i zawodniczki SMS Police. 

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour, to nie tylko sport, ale także edukacja i rozrywka. Podobnie jak podczas wszystkich imprez cyklu, Aktywne Przedszkolaki w Policach sięgnęły po kredki aby w ramach akcji „Pokoloruj sport” prowadzonej wspólnie z markami: Herlitz i Pelikan rysować wszystko to, co kojarzy im się ze sportem. Obraz który powstanie będzie dziełem wszystkich uczestników Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018. 

Aktywne przedszkolaki poznawały również podstawowe zasady ekologii, których uczyły się dzięki Stora Enso.

Wyjątkowe atrakcje przygotowali również lokalni partnerzy imprezy - Województwo Zachodniopomorskie przygotowało dodatkową stację sportową, ponadto odbył się konkurs wiedzy o Pomorzu Zachodnim dla rodziców i opiekunów Aktywnych Przedszkolaków. Rodzice i opiekunowie wzięli także udział w konkursie Starostwa Powiatowego w Policach, damsko-męskiej rywalizacji w układaniu puzzli na czas. Z kolei partnerem akcji żywieniowej była sieć sklepów Netto. 

Wszystkie Aktywne Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy oraz nagrody od Partnerów cyklu; firm Herlitz i Pelikan, a także od partnerów lokalnych - sieci sklepów Netto, oraz Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach. 

Nie obyło się bez przybicia „piątki” z Kangurem, i wspólnego zdjęcia Drużyny Kangura. 

W imprezie wzięło udział niemal 200 dzieci z 9 przedszkoli z Polic i okolicznych miejscowości. Aktywne Przedszkolaki były dopingowane przez grupę ponad 400 rodziców i bliskich którzy wypełnili trybuny Hali Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach. 

Fotogaleria

Tekst i Foto: Przedszkoliada.pl


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email