#GaszynChallenge Starostwo Powiatowe w Policach

25 czerwca 2020

23 czerwca br. Andrzej Bednarek Starosta Policki oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Policach otrzymali nominację do #GaszynChallenge na rzecz  15 miesięcznego Kajtusia chorego  na rdzeniowy zanik mięśni typu 1. Nominacji dokonali  Rada Sołecka  i Koło Gospodyń Wiejskich „Inicjatywa Wiejska" w Niekłończycy.

Wyzwanie zostało podjęte w dniu 25 czerwca br.  W akcję włączyły się również Joanna Napiwodzka Wicestarosta Policki i Beata Chmielewska Członek Zarządu Powiatu w Policach.

  • Pomaganie jest dobre i nikt nie ma co do tego wątpliwości. Dziękujemy za nominację i całym sercem wspieramy Kajtusia - mówi Starosta Policki.

Gaszyn to wioska leżąca między Praszką a Wieluniem, tuż za granicą Opolszczyzny. Strażacy ochotnicy z tej wioski wymyślili akcję z pompkami, aby pomóc ciężko choremu Wojtkowi Howisowi. Akcja się rozrosła na tyle, że można było pomóc nie tylko Wojtkowi, ale też innym chorym dzieciom zaczęto pomagać również kolejnym chorym na rdzeniowy zanik mięśni dzieciom. Zasady są bardzo proste: osoby nominowane muszą wykonać 10 pompek lub 10 przysiadów oraz wpłacić pieniądze  na konto chorego dziecka. Nominowani mają 48 godzin na podjęcie wyzwania, a następnie wyznaczają trzy inne osoby bądź podmioty.

Ekipa Starostwa Powiatowego w Policach nominowała:
 - Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Trzebieży;
 - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach;
 - Urząd Gminy w  Kołbaskowie.

Każdy kto chciałby wspomóc chorego chłopca może jeszcze to zrobić szczegóły na https://www.siepomaga.pl/dzielny-kajtus 

 

Fotogaleria

Tekst: Agnieszka Rychlik-Bakalarz/Wydział Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach
Foto: Agnieszka Jaguszewska/Wydział Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email