Francja i Kostaryka wygrywają w Powiecie Polickim

22 maja 2017

W odbywającym się 20 maja w Powiecie Polickim turnieju Netto MiniMundial zwyciężyły drużyny Francji i Kostaryki. Zawody odbyły się na boisku "Orlik" przy Zespole Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach.

Drużyny ze szkół podstawowych rywalizowały w dwóch kategoriach: klasy 3-4 i klasy 5-6. Łącznie wystartowało dziesięć drużyn. Oficjalnego otwarcia turnieju dokonała Beata Chmielewska Członek Zarządu Powiatu w Policach.

W kategorii klas 3-4 zwyciężyła drużyna Francji (Junior Police), która pokonała w finale Koreę Południową (Szkoła Podstawowa Pasewalk). 

W kategorii klas 5-6 pierwsze miejsce zajęła ekipa Kostaryki (Szkoła Podstawowa nr 3 Police). Drugie miejsce przypadło Paragwajowi (Lwy Morskie Loecknitz). 

Wszystkie cztery drużyny wywalczyły awans do Wielkiego Finału Netto MiniMundialu. Turniej odbędzie się 5 czerwca na stadionie Pogoni Szczecin. Zagrają w nim drużyny z 9 gmin województwa. Piłkarski turniej odbywa się rokrocznie, jednak w Powiecie Polickim rywalizowano po raz pierwszy.

Jednym ze sponsorów imprezy był Powiat Policki i Zespół Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach. Instytucje reprezentowali Starosta Policki Andrzej Bednarek, Członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska, Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Krystyna Wiśniewska i Dyrektor Zespołu Szkół Agata Jarymowicz.

Fotogaleria

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email