Festyn rodzinny „Żyj zdrowo i Sportowo” dla mieszkańców Mierzyna i okolic

10 czerwca 2019

W niedzielne przedpołudnie odbył się Festyn "Żyj zdrowo i Sportowo" dla mieszkańców Mierzyna i okolic. Wydarzenie zorganizowało Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Mierzyn.

Organizatorzy wraz z partnerami przygotowali bogaty program i moc atrakcji dla dzieci i dorosłych między innymi dmuchańce, skakańce, watę cukrową, pyszne jabłka, konkursy z nagrodami, malowanie twarzy, balonowe zwierzaki, zajęcia z entuzjastką gier planszowych Marceliną Szwarc, bańki mydlane, pokaz animatorów z agencji Światłoogień. Specjalnie dla Mam Centrum Handlowe Ster przygotowało drobne upominki w dniu ich święta. Przybyli mogli wykazać się talentami recytatorskimi i muzycznymi, a także mieli możliwość złożenia życzeń swoim mamom.

Uczestnicy wydarzenia mieli okazję skorzystać z porad specjalistów między innymi: położnej Magdaleny Zawadzkiej, członków gabinetu Kardiologii i Chorób Wewnętrznych, Medycyny Sportu i Zdrowego Żywienia. W tym dniu były też Amazonki ze Stowarzyszenia Agata w Szczecinie. Podczas festynu zorganizowano akcję "Dzień Dawcy Szpiku Kostnego" z DKMS. Ratownicy z WOPR pokazywali na fantomach jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy.

Była także specjalistka leczenia ran i rehabilitacji Jolanta Dynarska,  członkowie Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi z Polic i studentki Wydziału Kultury i Zdrowia Uniwersytetu Szczecińskiego.

W czasie festynu była możliwość znakowania rowerów i rozmowy z policjantem.

Był to naprawdę udany festyn gdzie mieszkańcy mogli nie tylko aktywnie i zdrowo spędzić czas, ale pomóc innym i pozyskać wiedzę na temat zdrowego stylu życia.

Wydarzenie wsparło wiele instytucji, w tym także Powiat Policki oraz Radna Rady Powiatu w Policach Aneta Rejczyk-Matysiak. 

Fotogaleria

Tekst i Foto: Ewa Głowacka/Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Mierzyn


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email