Festyn Rodzinny w Dołujach

23 czerwca 2016

18 czerwca Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Dołuje wraz z Fundacją Lotto „Milion Marzeń” zorganizowało Festyn Rodzinny dla mieszkańców Gminy Dobra pn. „Międzypokoleniowe Sołectwo Dołuje”. Wydarzenie odbyło się na boisku sportowym Dołuje/Lubieszyn.

Patronatem honorowym imprezę objął Andrzej Bednarek Starosta Policki oraz Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.

Festyn rozpoczęła o godz. 16.00 Prezes Stowarzyszenia Katarzyna Marks, która powitała przybyłych gości, a w trakcie imprezy informowała uczestników o patronatach Starosty i Wójta oraz o sponsorze Fundacji Lotto „Milion Marzeń” i jej wolontariuszach. W organizacji i obsłudze festynu udział wzięło kilkunastu członków Stowarzyszenia i wolontariuszy Fundacji Lotto „Milion Marzeń”.

W trakcie imprezy dzieci wraz z rodzinami mogły wziąć udział w rywalizacjach sportowych: grze w piłkę nożną, koszykówce oraz badmintonie. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W poszczególnych rywalizacjach zwyciężyli: badminton – Maciej Władyka; piłka nożna – Tomasz Władyka; kosz: Przemek Stefaniak. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody oraz dyplomy z podziękowaniem za udział.

Dzieci z Sołectwa Dołuje: Amelia Adamczuk, Maciej Władyka; Bartosz Władyka; Lena Bilewicz; Natalia Rutkowska i Julia Waszczuk; Ewelina Lubianiec; Aleksandra Krasa zaprezentowały swoje talenty muzyczne prezentując grę na instrumentach oraz taniec i śpiew.

Na festyn zaproszone zostały dwie najdłużej mieszkające seniorki Natalia Pikiewicz z Kościna
i Helena Radecka z Dołuj, które opowiadały o historii sołectwa, jak wyglądało ich życie i okolice w czasach kiedy tutaj przybyły.

Dodatkowo Andrzej Łazowski promował swoją autorską książkę pt. „Dobra i okolice”, którą można było zakupić i otrzymać autograf autora.

Zachodniopomorskie Psy Ratownicze OSP Wołczkowo zaprezentowały pokaz umiejętności psów ratowniczych. Każdy mógł pogłaskać psa oraz porozmawiać o tresurze.

Dla wszystkich uczestników festynu, mieszkaniec Dołuj Adam Ostrowski, przygotował zupę w kociołku. Były samodzielnie pieczone kiełbaski, kawa, herbata, zimne napoje, lody, rurki z bitą śmietaną, wata cukrowa. Na dzieci czekały atrakcje w postaci malowania buziek i tatuaże wykonywane przez wolontariuszy.

O godzinie 20.00 wystąpił zespól rockowy Darek Zeto z Dołuj, który przy tej okazji nakręcał teledysk.

Impreza okazała się wielkim sukcesem, udział w niej wzięło ponad sto osób, całe rodziny z sołectwa i nie tylko. Nad jej sprawnym przebiegiem czuwali liczni wolontariusze z Fundacji Lotto „Milion Marzeń” oraz Stowarzyszenia. Dzięki ich pomocy i staraniom wszyscy uczestnicy świetnie się bawili i integrowali oraz już zapowiadali chęć udziału w takiej imprezie za rok.

zapraszamy do Galerii zdjęć pod linkiem: http://www.naszedoluje.pl/index.php/galeria/miedzypokoleniowe-doluje-18062016

Autor: AZ.

#‎KumulacjaDobrejWoli

Drukuj Drukuj Email Email