Festyn Rodzinny w Bezrzeczu

23 czerwca 2016

19 czerwca na gminnym boisku w Bezrzeczu odbył się Festyn Rodzinny zorganizowany przez Radę Sołecką Bezrzecze.

Pogoda dopisała i oczywiście frekwencja! Boisko gminne w Bezrzeczu jeszcze nigdy nie było tak zapełnione jak tego dnia. Od godziny 13:00 do 17:00 teren rekreacyjny w Bezrzeczu odwiedziło ok. tysiąc osób.

Warto tu nadmienić iż „I Festyn Rodzinny” został zorganizowany przez Radę Sołecką Bezrzecze tylko dzięki uprzejmości sponsorów i ich wkładowi pracy w to wydarzenie. 

  • Najmłodsi mieszkańcy Bezrzecza mogli skorzystać z dmuchańca "Wspinaczkowy Zamek" zasponsorowanego przez firmę All4Fun z Mierzyna oraz magicznej maszyny popcorn, która bez ustanie produkowała nowe ziarna.
  • Dużym powodzeniem cieszyła się również strefa dla najmłodszych zorganizowana przez The Little Gym.
  • Starsi koledzy i dorośli korzystali natomiast z konkursów i zabaw sportowych zorganizowanych przez Bene Sport Centrum. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs dla Panów Strong Man oraz Strong Kids. Dmuchana bramka celnościowa, mobilne stanowiska do badmintona, trampoliny, piłki do skakania, strzelanie z łuku, to wszystko przyciągało małych i dużych. Bene Sport Centrum prócz zorganizowania atrakcji sportowych przekazało mnóstwo wejściówek dla dzieci i dorosłych do swojego klubu oraz zasponsorował puchary i medale dla najlepszych uczestników konkursów.
  • Całość uzupełniły występy i konkursy śpiewu oraz profesjonalne pokazy sportowe zorganizowane przez Bloom z Bezrzecza.
  • Nie zabrakło też pokazów tresury psów, które przygotowała Psia Farma.
  • Namiot WOPR okazał się ciekawym uzupełnieniem festynu, dzieci i dorośli brali udział w profesjonalnym szkoleniu z resuscytacji oraz udzielania pierwszej pomocy.
  • Dzielnicowy oraz Radny Powiatu Polickiego Dariusz Podhajny miał ręce pełne roboty, gdyż tego dnia ustawiała się do niego kolejka do znakowania rowerów. Łącznie zostało oznakowanych 15 rowerów.
  • Niewątpliwą atrakcją Festynu Rodzinnego był grill. Na uczestników tej kulinarnej uczty czekało 30 kg karkówki i tzatzyki. Zostało to przygotowane przez Pana Marcina mistrza kulinarnego i działacza Stowarzyszenia My W Dobrej, a wsad na grilla został zasponsorowany przez Hurtownię Byk z Mierzyna. Z dumą możemy stwierdzić, że po godzinie 16:00 grill był już pusty.
  • Naturalnie nie zabrakło domowych wypieków i napoi. Ciasta upiekły mieszkanki Bezrzecza, napoje natomiast zasponsorowało Starostwo Powiatowe w Policach, Jadłodajnia Górny Taras z Bezrzecza oraz Bene Sport Centrum.

Patronat medialny nad tą imprezą objął Tygodnik Policki, który zasponsorował bilety do kina, gazeta GminaDobra.info oraz portal mieszkańców Bezrzecza MojeBezrzecze.pl. zasponsorowały nagrody dla dzieci w postaci gier, puzzli i biletów do kina. Nie zabrakło też Telewizji Police, która swoją relację udostępni pod koniec tygodnia.

Cieszymy się, że impreza przyciągnęła takie tłumy i mamy nadzieję, że to nie pierwsza i nie ostatnia taka zabawa w Bezrzeczu!

Tekst i Foto: Piotr Piosicki

Drukuj Drukuj Email Email