Festyn ekologiczny „Woda to skarb”

6 listopada 2017

W środę 25 października w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Tanowie odbył się festyn ekologiczny pn. "Woda to skarb".

Festyn odbył się dzięki wygranej w konkursie organizowanym przez Wydział Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Policach. Nauczycielka SOSW w Tanowie Lidia Zasada zdobyła nagrodę za najlepszy scenariusz zajęć z zakresu edukacji ekologicznej i przyrodniczej pod nazwą "Chcę być EKO w Powiecie Polickim".

Tematem przewodnim wydarzenia było znaczenie wody dla ludzi i całego ekosystemu. Uczestnicy przedsięwzięcia już wcześniej nadesłali prace na konkurs plastyczny oraz przygotowali przedstawienia teatralne związane z "wodną" problematyką, które zaprezentowali podczas imprezy. Najlepsze prace i przedstawienia zostały nagrodzone.

W toku zabawy uczestnicy brali także udział w quizach wiedzy przyrodniczej oraz z zakresu bezpieczeństwa nad wodą. Specjalistyczne pokazy prowadzili ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, policjanci i pracownicy Nadleśnictwa Trzebież.

Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Starosty Polickiego i została sfinansowana ze środków budżetu Powiatu Polickiego.

Więcej informacji o festynie i zdjęcia

Tekst: SOSW w Tanowie, Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Foto: Andrzej Hemperek/SOSW w Tanowie


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email