Festiwalowa premiera filmu Happy Olo już 19 maja

9 maja 2017

Z okazji 14. Międzynarodowego Festiwalu Millennium Docs Against Gravity, odbędą się premierowe pokazy filmu Happy Olo w Warszawie, Wrocławiu, Gdyni i Bydgoszczy. Pokazy odbędą się 19, 20 i 21 maja. 

Film, którego partnerem jest Powiat Policki to ballada utrzymana w konwencji kina drogi o jednym z najwybitniejszych polskich podróżników - Aleksandrze Dobie.

  • To fikuśna opowieść pełna optymizmu, uśmiechu i muzyki. Tytułowy Olo w niebanalny i charakterystyczny dla siebie sposób opowiada swoje historie w trakcie podróży, której celem jest transport kajaka przez pełne uroku krajobrazy Polski - mówią producenci filmu.

Opowieściom tym towarzyszą szalone fragmenty filmów z wypraw transatlantyckich, animacje ilustrujące przygody przeplatane piosenkami. Zabawy konwencją oraz wyimaginowane postaci pojawiające się na drodze ukazują młodzieńczą naturę Olka, pomimo skończonych siedemdziesięciu lat. Film jest pochwałą dążenia do realizacji marzeń.

Przez swój pozytywny i nieco odrealniony charakter, adresowany jest do widza w każdym wieku.

Premiera kinowa odbędzie się 29 lipca. Producent filmu - Emma Productions - razem z Zachodniopomorskim Funduszem Filmowym zorganizuje także pokaz przedpremierowy dla Partnerów z województwa Zachodniopomorskiego, który odbędzie się na początku września.

Zachęcamy do odwiedzenia filmowej strony - www.happyolo.com

Tekst: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Foto: Emma Production


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email