Europejskie Dni Pracodawców

24 listopada 2017

Powiatowy Urząd Pracy w Policach brał udział w Europejskich Dniach Pracodawców w okresie od 13 do 24 listopada 2017 r.

Europejskie Dni Pracodawców zostały zainicjowane przez Sieć Europejskich Służb Zatrudnienia na rzecz wspierania współpracy pomiędzy pracodawcami i publicznymi służbami zatrudnienia we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

Wydarzenie było realizowane na terenie urzędów pracy w całej Polsce, w tym w województwie zachodniopomorskim. Do tej inicjatywy przyłączył się też Powiatowy Urząd Pracy w Policach organizując wizyty studyjne u pracodawców niemieckich.

Miały one na celu zapoznanie się ze specyfiką pracy w niemieckich zakładach pracy poszukujących pracowników w rejonie transgranicznym, co powinno ułatwić w przyszłości pośrednikom pracy współpracę w zakresie doboru kandydatów na zgłaszane przez nich zapotrzebowania.

W dniu 22 listopada 2017r. natomiast odbyły się Gminne Targi Pracy w Dobrej oraz konsultacje dla polskich pracodawców z niemieckim pośrednikiem pracy.

Poszukujący pracy mieli okazję skorzystać z bezpośrednich rozmów z przedstawicielami pracodawców z powiatu polickiego oraz z Niemiec, uzyskać informacje o kwalifikacjach potrzebnych do podjęcia pracy w danej firmie i złożyć swoje dokumenty aplikacyjne.

Odwiedzający Targi chętnie korzystali również z porad doradcy zawodowego i informacji o ofertach pracy za granicą w ramach sieci EURES.

Tekst i Foto: Powiatowy Urząd Pracy w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email