Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych „ODKRYJ SWÓJ TALENT”

27 listopada 2017

W dniu 22 listopada w Zespole Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach odbyło się spotkanie dla uczniów z pobliskich klas gimnazjalnych promujące szkolnictwo zawodowe.

W tym dniu, do polickiej "Białej" przybyli uczniowie z klas trzecich gimnazjum ze Szkoły Podstawowej nr 8 i nr 5 w Policach, aby zapoznać się o ofertą branżowego szkolnictwa zawodowego. Swoją ofertę przedstawił także Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Policach.

Zaplanowane przedsięwzięcie miało na celu przybliżenie oferty edukacyjnej szczególnie szkolnictwa zawodowego. Młodzież zapoznała się z takimi zawodami jak: kucharz, hotelarz, chemik, strażak, policjant i żołnierz. Uczniowie obejrzeli pracownie: gastronomiczną, chemiczną, hotelarską, pracownię rysunku technicznego.

Takie spotkanie to także okazja do tego, żeby od uczniów którzy uczą się w szkole branżowej dowiedzieć się jak wygląda praca w zawodach, gdzie i jak zorganizowane są praktyki zawodowe, jakie trzeba zdać egzaminy zawodowe, na jakie zajęcia dodatkowe można uczęszczać i w jakich projektach brać udział.

Oprócz zwiedzania szkoły, zapoznania z kierunkami kształcenia zawodowego zorganizowano również pokazy i prelekcje na temat zawodów mundurowych. Nauczyciel Jarosław Szurko wspólnie ze swoimi uczniami zdradzał uczniom tajniki pracy w policji, opowiadał i zachęcał do tego by „przeżyć przygodę” z mundurem.

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych „ODKRYJ SWÓJ TALENT” to również okazja do spotkań z doradcą zawodowym. Dzięki współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Policach rodzice i uczniowie mogli odbyć indywidualne konsultacje i poradzić się w jakim zawodzie można się kształcić. Iwona Włodarska przeprowadziła również warsztaty dla uczniów klas IV technikum i III gimnazjum. 

Powiat Policki tego dnia reprezentowała Krystyna Wiśniewska Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Policach.

Fotogaleria

Tekst: Monika Andrzejewska/Zespół Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach

Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email