EkoBieg dla Krystiana

15 listopada 2016

13 listopada br. odbył się II Przełajowy Test Coopera - EkoBieg. Był to bieg charytatywny, a zebrane środki przekazane zostały na leczenie Krystiana.

II Przełajowy Test Coopera zorganizowało Stowarzyszenie Klub Biegowy Dzik Police. W imprezie wzięło udział około 200 zawodników. Test Coopera polega na przebiegnięciu jak najdłuższego dystansu w ciągu 12 minut. 

  • Cała opłata startowa została przekazana na pomoc w leczeniu Krystiana, który zmaga się ze złośliwym glejakiem - mówi Wojciech Bobrowski z Klubu Biegowego "Dzik" dla Głosu Szczecińskiego - Mamy nadzieję, że nasza pomoc będzie skuteczna, a Krystian też będzie miał okazję kiedyś biegać na takim teście.

Ostatecznie bieg zwyciężył Bartosz Rycak, który w czasie 12 minut pokonał 5 okrążeń i 485 metrów. Miejsce drugie zajął Piotr Pawliński (5 okr. 472 m.), a miejsce trzecie Bartek Bułatowicz (5 okr. 453 m.). Wyróżniono także najlepszych w poszczególnych kategoriach, w tym między innymi nordic walking. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła Gmina Police pokonując Gminę Dobra i Nowe Warpno.

  • Przełajowy Test Coopera jest biegiem stworzonym z pasji biegaczy Stowarzyszenia Klubu Biegowego "Dzik". W 2015 roku został zrobiony po raz pierwszy w Policach. Pomysłodawcą 12 minutowych zmagań jest Wojciech Bobrowski. Od 2016 roku pragniemy, aby zawsze był biegiem który niesie pomoc - czytamy na stronie organizatora.

Imprezę wsparło wielu sponsorów, w tym między innymi Powiat Policki, który podczas biegu reprezentowali Przewodniczący Rady Powiatu Cezary Arciszewski i Członek Zarządu Powiatu Beata Chmielewska.

Fotogaleria

Tekst: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji, Fotografia Sportowa - dulny foto

Drukuj Drukuj Email Email