Dzień Weterana w Policach

7 września 2020

Widać scenę w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach, na której przemawia Członek Zarządu Powiatu w Policach. W tle poczty sztandarowe.

5 września br. w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Weterana Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej.

To  polskie święto obchodzone 1 września wprowadzone zostało ustawą z dnia 25 kwietnia 1997 roku o zmianie ustawy o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego.

Organizatorem wydarzenia było Międzygminne Koło Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych na Powiat Policki.

W trakcie uroczystości dokonano odznaczenia Złotym Krzyżem Związku Żołnierzy Wojska Polskiego sztandaru ww. organizacji, a także odznaczono jej członków. Krzyż Zwycięstwa został przyznany Mariannie Miklaszewskiej, Benignie Derkowskiej oraz pośmiertnie Janinie Chilczuk, zaś  Krzyżem Zasługi  dla Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych odznaczono  Stefanię Nowacką i Mirosława Borowskiego.

Zaangażowanie i służba na rzecz Ojczyzny zasługuje na społeczny szacunek i podziękowanie. W imieniu Powiatu Polickiego wszystkim Weteranom Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej, najserdeczniejsze życzenia i najwyższe wyrazy uznania złożyła Beata Chmielewska Członek Zarządu Powiatu w Policach.

Wydarzenie było również okazją do wysłuchania referatu z okazji 81. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, wygłoszonego przez Mirosława Borowskiego, a także złożenia podziękowań dla osób i instytucji wspierających  organizację. Pośród wyróżnionych dyplomem uznania  znaleźli się m.in. przedstawiciele Gminy Police, Nowego Warpna oraz Powiatu Polickiego.

Fotogaleria

Tekst i Foto: Agnieszka Rychlik-Bakalarz/Wydział Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email