Dzień Psiaka i Kociaka w schronisku w Dobrej

5 października 2016

W sobotę 1 października w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej odbył się już po raz trzeci „Dzień Psiaka i Kociaka”. Każdy kto odwiedził tego dnia schronisko mógł przekazać karmę dla zwierzaków.

Niestety tego dnia pogoda nie dopisała, co zaważyło na frekwencji. Organizatorzy jednak zrealizowali swój scenariusz w 100%. Były loterie, występy, pokazy i prezentacje – między innymi pokazy sztuk walki, szkolenia psów i występ Szczecińskiej Ligi Superbohaterów.

Oficjalnego otwarcia imprezy dokonali przedstawiciele lokalnych samorządów. Powiat Policki reprezentowali Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski, Radna Rady Powiatu Magdalena Zagrodzka i Wicestarosta Policki Mariusz Sarnecki.

Wójt Gminy Dobra Teresa Dera poinformowała, że schronisko będzie rozbudowane o Dom Kota.

  •  Jesteśmy już po przetargu na budowę Domu Kota w schronisku w Dobrej. To jest kolejna inwestycja, którą realizujemy wspólnie jako cztery gminy i wspomaga nas w tym starostwo. Na pewno te kociaki, którą są teraz w małym pomieszczeniu, będą miały o wiele lepsze warunki. Powstanie również wielka sala edukacyjna dla młodzieży szkolnej z naszego terenu. I za to wszystko chciałam wam podziękować, za to, że potrafimy wspólnie rozmawiać, a przede wszystkim działać na rzecz ochrony zwierząt – czytamy wypowiedź Wójt na stronie www.mierzyn24.pl
  • Członkowie Stowarzyszenia „My w Dobrej” to wolontariusze o ogromnych serduchach. Również dzisiaj dołożyliśmy dużą cegiełkę pomocy dla zwierząt. Z przeprowadzonych loterii i licytacji zebraliśmy 2819,60 zł. Dziękujemy zaprzyjaźnionemu Stowarzyszeniu Progressum za zgłoszenie zbiórki i Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Mierzyna za pyszne ciasto. Razem możemy więcej. Dzisiaj pomagaliśmy naszym braciom mniejszym. Dziękujemy za pomoc, a firmie Polferries za ufundowanie nagrody – mówi Magdalena Zagrodzka ze Stowarzyszenia „My w Dobrej” i Radna Rady Powiatu w Policach.

Podczas Dnia Psiaka i Kociaka można było także adoptować zwierzaka. Kilku osobom się tu udało, a zwierzęta znalazły dla siebie nowy dom.

Fotogaleria

Tekst: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji, Stowarzyszenie "My w Dobrej"

Drukuj Drukuj Email Email