Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia

27 stycznia 2018

27 stycznia obchodzimy Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia. Dzień upamiętnia podpisanie 99 lat temu przez Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego Dekretu o organizacji państwowych urzędów pośrednictwa pracy i opieki nad wychodźcami.

Święto ustanowiono na mocy zapisu ustawy z 16 grudnia 2010 w ramach nowelizacji "Ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy." Dzień ten jest od 8 lat okazją do wyrażenia słów uznania pod adresem Pracowników Publicznych Służb Zatrudnienia za ich zaangażowanie w realizację polityki rządu w dziedzinie zatrudnienia, w tym za zapewnienie skutecznej pomocy dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy, a także efektywną współpracę z pracodawcami zgłaszającymi zapotrzebowanie na nowych pracowników.

W II kwartale 2017 roku współczynnik aktywności zawodowej ludności w wieku produkcyjnym wyniósł 69,7 (w III kwartale 69,9%) i był o 3,6 punktu procentowego niższy niż w całej UE. W końcu listopada 2017 w urzędach pracy było zarejestrowanych 1 067,7 tys. osób. To o 18,7% mniej niż w analogicznym okresie rok wcześniej. To najniższy poziom od 1991 roku.

Stopa bezrobocia rejestrowanego na koniec grudnia 2017 roku wyniosła 6,6%, co oznacza, że w stosunku do tego samego miesiąca przed rokiem spadła o 1,6 punktu procentowego.

Wyniki dotyczące Powiatu Polickiego znajdują się na stronie Powiatowego Urzędu Pracy w Policach: www.police.praca.gov.pl

  • Dziękuję moim Pracownikom za zaangażowanie i trud w codziennej pracy. Środki, które otrzymujemy na aktywizację osób bezrobotnych są wydawane racjonalnie. To duży sukces. Z okazji święta życzę moim Pracownikom wszelkiej pomyślności i satysfakcji z wykonywanej pracy - mówi Jan Sławczyński dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Policach.

Tekst: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Foto: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email