„Dzień Odblasków” 25 stycznia

24 stycznia 2017

W najbliższą środę - 25 stycznia - na terenie całego kraju przeprowadzony zostanie po raz pierwszy „Dzień Odblasków". Idea przedsięwzięcia wywodzi się z Norwegii. Do akcji włącza się także policka policja.
Idea przedsięwzięcia wywodzi się z Norwegii, gdzie „Dzień Odblasków” organizowany jest co roku.

Udział w wydarzeniu biorą wszystkie podmioty odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Do akcji przyłączają się także norwescy celebryci, którzy rozdają odblaski na ulicach miast. Ponadto wzór i kształt odblasków każdego roku jest przygotowywany przez inną znaną osobę, a następnie promowany przez nią w mediach. Na przestrzeni lat akcja zyskała wielkie uznanie i bardzo dużą popularność.

Celem projektu jest oczywiście zachęcanie jak największej liczby niechronionych uczestników ruchu drogowego do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym.

W Polsce „Dzień Odblasków” odbędzie się po raz pierwszy. Wydarzenie promowane będzie przez znanego rysownika i satyryka Henryka Sawkę – autora rysunków odwzorowanych na opaskach odblaskowych, które wręczane będą w ramach działań. W Szczecinie „Dzień Odblasków” przeprowadzony zostanie w rejonie Bramy Portowej, w godz. 14:00 – 18:00. Od godz. 15:00 do 17:00 policjantom towarzyszyć będzie Henryk Sawka, który oprócz autografów rozdawać będzie opaski odblaskowe z wykonanymi przez siebie rysunkami.

W Policach funkcjonariusze Policji będą promować bezpieczeństwo szczególnie w rejonach szkół i miejsc dużego natężenia ruchu pieszych. 

„Dzień Odblasków” zorganizowany zostanie w ramach projektu „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 w ramach Funduszu Współpracy Dwustronnej na poziomie krajowym w 2016 roku.

Tekst: Komenda Powiatowa Policji w Policach

Foto: Internet

Drukuj Drukuj Email Email