Dzień Dziecka w placówkach Powiatu Polickiego

5 czerwca 2017

Radosny śmiech dzieci i piękna pogoda nadawały wyjątkowy klimat podczas świętowania Międzynarodowego Dnia Dziecka w placówkach Powiatu Polickiego.

W ten wyjątkowy dzień w Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach nie zabrakło wróżb, zdrowych przekąsek oraz ciekawostek historycznych. Wszystko to za sprawą zorganizowanego „Dnia Historii” i Festynu Zdrowia.

Niemałe atrakcje były również w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo im. Marii Grzegorzewskiej w Policach. Dzieci mogły wziąć udział w licznych rywalizacjach sportowych, skosztować słodkich pyszności, a nawet stać się modelem w pokazie fryzjerskim, otrzymując tym samym nową fryzurę.

Muzyka, taniec i dobry nastrój nie opuszczał, także dzieci w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Tanowie. Tu dodatkowego animuszu dodały melodie zagrane przez Wojskową Orkiestrę Dętą ze Szczecina.

Nie lada sprawnością i dużym poczuciem humoru wykazali się wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży, świętując ten dzień na sportowo w licznych konkurencjach.

W ciekawy sposób Dzień Dziecka świętowali najmłodsi w Domu Dziecka w Tanowie. W organizację tego wydarzenia nadając mu charakter militarny włączyli się żołnierze 12 batalionu dowodzenia Ułanów Podolskich. Tradycyjnie nie zabrakło słodkich przekąsek i grochówki.

Równie sympatyczne spotkanie odbyło się w Domu Dziecka w Policach.

Odwiedzając poszczególne placówki w imieniu Powiatu Polickiego życzenia  zdrowia i spełnienia marzeń  złożyli m.in: Cezary Arciszewski Przewodniczący Rady Powiatu w Policach, Mariusz Sarnecki Wicestarosta Policki oraz Beata Chmielewska Członek Zarządu Powiatu w Policach.

Pośród wręczonych podarunków znalazły się piłki, rakietki do tenisa oraz bilety na wycieczkę do Warszawy. Pomysł na prezent w postaci wyjazdu dzieci z domów dziecka do stolicy został zainspirowany listem skierowanym do Starosty Polickiego przez jedną z wychowanek.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka w placówkach Powiatu Polickiego.

Fotogaleria

Tekst i foto: Agnieszka Rychlik-Bakalarz/Wydział Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach

Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email