Dzieje się w Młodzieżowej Radzie Regionu w Policach

29 października 2018

Dobre wieści płyną z Młodzieżowej Rady Regionu w Policach. Przedstawiamy te najważniejsze.

  • Wiceprzewodniczący Młodzieżowej Rady Regionu w Policach Robert Skórzyński został wybrany członkiem III kadencji Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej.

Kadencja Rady trwa od 1 października 2018 roku do 30 września 2019 roku. W skład Rady wchodzi 16 członków i ich zastępców (po jednym z każdego województwa). Pierwsze spotkanie odbyło się 6 października.

  • Przewodniczący Młodzieżowej Rady Regionu Jakub Waszkiewicz od 1 października rozpoczął studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego na kierunku: prawo.
  • Młodzieżowa Rada Regionu ma nowego opiekuna. Została nim Beata Andruch nauczyciel Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach.
  • Troje radnych wzięło udział w "Polsko-Ukraińskiej Wymianie Młodzieży - Kurs Samorządu Uczniowskiego" zorganizowanej przez Konwent Współpracy Samorządowej Polska-Ukraina w Szczecinie.  Projekt odbył się w miejscowości Browary w Obwodzie Kijowskim na Ukrainie. W wydarzeniu brały udział grupy młodzieży: po 16 osób z Polski i Ukrainy. Powiat Policki reprezentowali: Jakub Waszkiewicz, Oliwia Bąk i Karolina Nastarewicz - więcej o projekcie.

Tekst: na podstawie materiałów Młodzieżowej Rady Regionu w Policach

Foto: Młodzieżowa Rada Regionu w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email