Dzieci z Wileńszczyzny z wizytą w Powiecie Polickim

11 lipca 2016

11 lipca w Urzędzie Miejskim w Policach gościła grupa polskich dzieci z Rejonu Solecznickiego na Wileńszczyźnie.

Takie spotkania są organizowane co roku, na przemiennie – raz w Starostwie Powiatowym, raz w Urzędzie Miejskim. Dzieci przyjechały do Polski na zaproszenie Rzymsko-Katolickiej Parafii pw. św. Jana Bosko w Szczecinie oraz Fundacji "Symfonia Młodości" Imienia Księdza Lucjana Gierosa SDB. Po raz pierwszy były poza granicami Litwy.

Po spotkaniu w Urzędzie Miejskim w Policach i przyjęciu podarunków od Przewodniczącego Rady Powiatu w Policach Cezarego Arciszewskiego, Naczelnik Wydziału Rozwoju, Informacji i Promocji Magdaleny Kotowskiej, Burmistrza Polic Władysława Diakuna i Wiceburmistrza Macieja Greinerta, dzieci wraz z opiekunami udały się do Zalesia, by zwiedzić Transgraniczny Ośrodek Edukacji Ekologicznej. Kolejnym punktem wycieczki była Trzebież i Gminne Centrum Edukacji i Kultury.

Grupa polskich dzieci z Rejonu Solecznickiego na Wileńszczyźnie przebywała w Szczecinie od 2 do 12 lipca. Dzieci zwiedziły wiele ciekawych miejsc znajdujących się na Pomorzu Zachodnim. Projekt ten wsparło wiele instytucji, w tym Starostwo Powiatowe w Policach.

Fotogaleria

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji 

Drukuj Drukuj Email Email