Dwie szkoły z Powiatu Polickiego z tytułem „Bezpiecznej Szkoły”

10 sierpnia 2016

Publiczna Szkoła Podstawowa w Rzędzinach oraz Zespół Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach otrzymały tytuł "Bezpiecznej Szkoły" w roku szkolnym 2015/16.

Uroczystość wręczenia wyróżnień odbyła się 23 czerwca w Teatrze Lalek "Pleciuga" w Szczecinie. Program "Bezpieczna Szkoła" polega na współpracy zachodniopomorskiej policji z placówkami oświatowymi. W roku szkolnym 2015/16 tytuł "Bezpiecznej Szkoły" otrzymało 13 placówek z województwa zachodniopomorskiego, w tym dwie z terenu powiatu polickiego: Publiczna Szkoła Podstawowa w Rzędzinach i Zespół Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach.

Program "Bezpieczna Szkoła" jest realizowany cyklicznie od trzynastu lat i ma na celu stałe podnoszenie bezpieczeństwa w placówkach oświatowych oraz inspirowanie do nowatorskich działań profilaktycznych.  Łączy on w sobie edukację kierowaną do dzieci i młodzieży, nauczycieli i pedagogów, a także rodziców zgłoszonych do programu placówek oświatowych. Docenia również profesjonalną profilaktykę, która po zdiagnozowaniu zagrożeń w szkole ma im przeciwdziałać.

Tekst: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Foto: Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie

Drukuj Drukuj Email Email