Dożynki Różane 2017

18 sierpnia 2017

15 sierpnia, to dzień w którym każdego roku w Gminie Dobra odbywa się święto plonów.
Różane Dożynki 2017 tradycyjnie rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym w Dobrej, po której wyruszył  korowód w asyście Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Płot w kierunku boiska sportowego.

Uroczystego otwarcia wydarzenia dokonali Wójt Gminy Dobra Teresa Dera
i Przewodniczący Rady Gminy Dobra Bartłomiej Miluch. Wszystkich przybyłych uczestników, starostowie dożynek witali chlebem.

Wśród zaproszonych gości byli m.in.: Andrzej Bednarek Starosta Policki, Cezary Arciszewski Przewodniczący Rady Powiatu w Policach, Władysław Diakun Burmistrz Polic, Witold Król Przewodniczący Rady Miejskiej w Policach.

Dla uczestników dożynek przygotowano wiele atrakcji. Swoje stoiska i programy artystyczne prezentowały Sołectwa z terenu gminy Dobra. Konkursy na najładniejszą kompozycję kwiatową i najokazalsze płody rolne, występy wykonawców i zespołów, to tylko część programu Różanych Dożynek. Klub Kawaleryjski im. XII Pułku Ułanów Podolskich przygotował widowisko z udziałem grup rekonstrukcyjnych. Na zakończenie imprezy, punktualnie o 22:00 odbył się pokaz sztucznych ogni.

Fotogaleria

Foto: www.dobraszczecinska.pl


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email