Dofinansowanie dla OSP Trzebież na sprzęt do walki ze skutkami zmian klimatu

13 lipca 2022

Kilkunastoosobowa grupa ludzi pozujaca do zdjęcia na tle wozu strażackiego.W pierwszym rzędzie w żółtych mundurach strażacy.
 
W środę, 13 lipca 2022 r. w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebieży podpisana została umowa o  dofinansowaniu ww. jednostki w wysokości 470 tys. złotych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.
 
Umowę podpisali: Marek  Subocz - Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  w Szczecinie i Grzegorz Miśkiw – Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebieży.
 
Wydarzeniu towarzyszyli m.in.: Leszek Dobrzyński – Poseł na Sejm RP, Zbigniew Bogucki - Wojewoda Zachodniopomorski, Cezary Arciszewski Przewodniczący Rady Powiatu w Policach  oraz Władysław Diakun Burmistrz Polic, a także  Marek Popławski Zastępca Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Szczecinie.
 
Projekt, na który Ochotnicza Straż Pożarna w Trzebieży otrzymała dofinansowanie zakłada jej doposażenie  w sprzęt do działań ratowniczych podczas zwalczania skutków zdarzeń wynikających ze zmian klimatu, w tym powodzi, podtopień i pożarów lasów oraz przygotowanie jednostki do prowadzenia długotrwałych działań ratowniczych.
 
 
Tekst: Agnieszka Rychlik-Bakalarz/Wydział Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach
 
Foto:Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie
 

Drukuj Drukuj Email Email