Czytano Quo Vadis

4 września 2016

3 września w całej Polsce odbyła się coroczna akcja pod nazwą "Narodowe Czytanie". W Policach czytano w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza.

W tegorocznej akcji czytano Quo Vadis Henryka Sienkiewicza. W rolę czytających wcielili się między innymi przedstawiciele Zarządu Powiatu w Policach - Beata Chmielewska, Starostwa Powiatowego w Policach - pracownicy Wydziału Spraw Społecznych i Obywatelskich oraz Wydziału Administracji i Organizacji, dzieci oraz pracownicy z powiatowych placówek oświatowych oraz przedstawiciele Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. 

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana przez Bronisława Komorowskiego wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a w rok później „Trylogii” Henryka Sienkiewicza. W ubiegłym roku, 5 września, Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda rozpoczęli Narodowe Czytanie „Lalki” Bolesława Prusa w warszawskim Ogrodzie Saskim. W tym w całej Polsce czytano Quo Vadis Henryka Sienkiewicza.

Fotogaleria

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Drukuj Drukuj Email Email